Hamiltonovi okruh pro Velkou cenu Kanady svědčí. Je o pohotovosti a citu, tvrdí

Čtyřiačtyřicátou pole position vybojoval v kvalifikaci na Velkou cenu Kanady pilot formule1, jehož monopost nese stylově startovní číslo 44. Brit Lewis Hamilton tím jen potvrdil, že okruh Gillese Villeneuva je zřejmě jeho nejoblíbenějším ze všech. A potvrdit to bude chtít i v dnešním večerním závodě, který startuje ve 20 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lewis Hamilton se raduje z vítězství v kvalifikaci na Grand Prix Kanady | Zdroj: ČTK

Své letošní působení na závodním okruhu v Montrealu nezačal Hamilton zrovna profesorsky. Během deštivých pátečních tréninků nezvládl svůj stroj a skončil na svodidlech.

Od soboty ale už opět dvojnásobný mistr světa jasně potvrzoval, že okruh Gillese Villeneuva je hlavně jeho privátním revírem, ve kterém ve velkém loví úspěchy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na spojení pilota formule 1 Lewise Hamiltona s okruhem pro VC Kanady se zaměřil Michal Jurman

Když mluví Hamilton o závodění v Kanadě, už v jeho hlase slyšíte jistou dávku úsměvu a radostného vzrušení.

Právě zde vybojoval v roce 2007 své první vítězství v kvalifikaci, které následně potvrdil i v samotném závodě. To bylo ještě v barvách týmu McLaren.

Úspěch na okruhu, který je postaven na umělém ostrově na Řece svatého Vavřince, přitom není tak úplně podmíněn jen a pouze kvalitou techniky, kterou pilot takříkajíc „sedlá“.

Hamilton získal 44. pole position. V Kanadě znovu předčil Rosberga

Číst článek

„Musíte se umět poskládat do rychlých zatáček, je to hodně o vaší pohotovosti a citu, jedete až 350 km/h a musíte do toho jít!“ naráží třicetiletý Brit na fakt, že okruhu v Montrealu se přezdívá také „Monako ve velkém“.

Také zde jsou svodidla v extrémně blízkém kontaktu s vozovkou a od monopostů je dělí jen milimetry.

Okruh v Montrealu je pro Lewise Hamiltona asi tím nejoblíbenějším | Foto: ČTK/AP

Známá „Zeď šampionů“ za obrubníkem na začátku cílové rovinky je pak jednou z největších výzev pro piloty v sezoně. Skončily na ní namáčknuty už takové hvězdy jako Jacgues Villeneuve, Damon Hill nebo Michael Schumacher.

Co je ale nejdůležitějším rozdílem od závodu v Monte Carlu, v Montrealu se dá předjíždět, a to hned na několika místech. A také proto je třeba zdejší závod tak oblíbený u Hamiltona, ale i většiny ostatních pilotů.

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme