Hanbiker Pihera vybojoval s vedrem zápis do České knihy rekordů

O zápis do české knihy rekordů se pokoušelo 11 handicapovaných sportovců na speciálně upravených kolech. Zdolávali cestu z Vrchlabí na Zlaté Návrší. Handbikeři tak zdolali 25 kilometrů a překonali 1000 výškových metrů. A pokořili navzdory horku český rekord.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Handbiker Heřman Volf na cestě do Banské Bystrice | Foto: Vojtěch Berger

Krátce po půl druhé dorazili první handbikeři do cíle trati na krkonošské Zlaté návrší.

„Prožili jsme si okamžik, který se dnes nedá srovnat pomalu s ničím,“ komentoval z místa redaktor Českého rozhlasu Martin Pařízek a dodal, že handbikeři dokázali navzdory vedru pokořit loňský čtyřhodinový traťový rekord, který držel reprezentant ve sledgehokeji Zdeněk Šafránek.

Trať dlouhou dvacet pět kilometrů s převýšením 1000 výškových metrů a se dvěma velkými stoupáními tak handbikeři překonali za dvě hodiny, osm minut a padesát sekund.

Přehrát

00:00 / 00:00

Triumfálnímu vítězství Jana Pihery přihlížel na krkonošském Zlatém návrší i redaktor ČRo Martin pařízek

Držitelem nového rekordu, který bude zapsán do České knihy rekordů, se stal šestašedesátiletý handbiker Jan Pihera, který trať zdolal v neuvěřitelném čase na jediný banán, jednu lahev s vodou a jedinou energetickou tyčinku.

Na trať se vydali handicapovaní handbikeři s různou mírou postižení. Mnozí vedou speciálně upravený bike pouze rukama, a tak dosahovali cíle postupně v různých časových odstupech.

Martin Pařízek, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme