Handicapovaný lukostřelec David Drahonínský má z Londýna stříbro

Další medailový úspěch si na konto připsala český výprava na paralympijských hrách v Londýně, i když na zlato stále čeká. Lukostřelec David Drahonínský neobhájil nejcennější kov z Pekingu, když ve finále prohrál s Američanem Jeffem Fabrym 2:6, a musel se spokojit se stříbrnou medailí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stříbrný medailista z londýnské paralympiády David Drahonínský | Foto: Tereza Jelínková

Přímo na ploše sice Drahonínský předvedl oslavný taneček, ale po slavnostním ceremoniálu v zákulisí přiznal v rozhovoru s Terezou Jelínkovou, že si myslel na zlato.

Davide, obhajoba z Pekingu z toho nebyla, jaký byl finálový závod?

Jeff byl lepší. Vyhrál zaslouženě. Stáhnu ocas mezi nohy a jedu domů jako poražený. Obhajobu jsem nezvládl.

Přehrát

00:00 / 00:00

David Drahonínský má stříbrnou medaili z letních paralympijských her

Po finále jste ale se stříbrem vypadal spokojeně…

Kdyby mi někdo řekl, že pojedu do Londýna a přivezu stříbro, budu spokojený. Celé čtyři roky to byla doba stříbrná. Časem asi až si vzpomenu tak budu rád, že mám nějakou medaili. V naší kategorii je sice pouze 12 střelců, 9 z nich bylo na 2 paralympiádách, 8 z nich na třech takže kluci jsou zkušení.

Vždycky se říká, že obhajoba je hodně těžká, ale prostě vyhrál lepší. Za tohle stříbro mohu poděkovat svojí sportovní psycholožce Katce Kudláčkové, protože bez ní bych se na to koukal dneska z tribuny s vámi. Jeff dneska střílel perfektně.

Dá se říci, že jste ve finále chtěl až moc?

Nechtěl. Vůbec jsem nepřemýšlel o tom, že střílím s Jeffem a o zlatou medaili. Nechci říkat, že měl trochu štěstí. Mohl bych se vymlouvat na to, že jsem víc postižený než on, také na to že Američané jako jediní v pravidlech, které se měnili 1. Srpna, si přečetli, že můžeme mít na luku vodováhu. Je absurdní, že nikdo jiný to nevěděl a Jeff ji na luku také měl.

Vyhrál lepší, trefil jsem dvě osmičky, které jsem na tréninku ani v semifinále nedal. To je ale na lukostřelbě to krásné. Musíte bojovat do posledního šípu a to jsem tady předvedl. Život jde dál. Sice mi maminka řekla, že se bez zlata nemám vracet, ale oni jsou všechny ženské na zlato. Myslím, že bude i tak spokojená a nebudu muset držet dietu, co mě strašila.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme