Haník o volejbalistkách na ME: šance proti Francii jsou 50:50

Českým volejbalistkám stojí v cestě mezi osm nejlepší týmů Evropy Francie. O postup do čtvrtfinále se bude hrát v Bělehradě, kam se během dne národní tým přesunul. V základní skupině ve Zrenjaninu sehrály Češky tři zápasy a zanechaly velmi dobrý dojem. Čeští fanoušci, kteří se do Srbska vypravili, zatím mohou být spokojeni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Haník, volejbalový trenér a předseda Českého volejbalového svazu | Foto: Šárka Ševčíková

Podpora ve Zrenjaninu, kde česká volejbalová reprezentace odehrála zápasy skupiny C, bůhvíjaká ze strany fanoušků nebyla. Alespoň co do počtu. Zato ale slyšet byla malá česká skupinka pořádně.

Světe div se, autory toho ve volejbalu tolik oblíbeného počítání do tří byli oba řidiči autobusu, kteří nejen, že dovezli české klenoty na místo určení v pořádku, ale za družstvo by nejraději dýchali. Na tribuně zrenjaninské haly byl ještě jeden muž, který ze všech sil držel palce. I když to hlasitým počítáním do tří nedával najevo.

„Samozřejmě žiju s týmem, až mě samotného překvapilo, jak se mnou některé momenty cukaly,“ říká předseda Českého svazu volejbalistů Zdeněk Haník. Ten po prvním vítězství nad Rumunkami dokonce z pověrčivosti přišel na zápas ve stejné košili i druhý den. Na duel s Polskem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Haník věří, že volejbalistky mají postup do čtvrtfinále ve vlastních rukou

„Moc jsem si přál, aby děvčata vyhrála. Večer jsem měl špatnou náladu a tak jsem smradlavou košili sundal, protože jsme prohráli a kouzlo už neplatilo.“

Ale vážně Zdeněk Haník měl velkou radost z toho, že osmifinálová fáze šampionátu nebude bez českých barev.

„Zamlouvá se mi především postup, protože jsme splnili základní cíl. Méně se mi líbila hra, která se mi zdála křečovitá, ale holky se z toho dostaly, tak to snad bude mít trvalou hodnotu,“ doufá Haník.

Není žádným tajemstvím, že jste volejbalovým trenérem, vedl jste třeba českou mužskou reprezentaci. Díváte se na volejbalové zápasy z pozice předsedy nebo trenéra?

„Nutím se, abych se díval z pozice předsedy, ale dívám se jako trenér. Koušu se do nehtů, ale nutnost je, abych se dokázal dívat jako předseda,“ vysvětluje Haník.

Po bitvě je každý generál

Říkáte si třeba na tribuně, když pozorujete práci trenéra, to bych udělal jinak?

„Stoprocentně, ale to si říká každý! U mě jako u trenéra to platí dvojnásob, ale musím se krotit. I na hotelu se držím dál od mužstva, abych mě nenapadlo vstupovat do dění v týmu.“

Česká volejbalová reprezentace ve středu nastoupí proti Francii. Hrát se bude o postup mezi osm nejlepších. Předseda Českého svazu volejbalistů Zdeněk Haník věří, že šance na čtvrtfinále není malá.

„ Francouzky jsem viděl loni, právě v kvalifikaci o mistrovství Evropy. Ve Francii jsme vyhráli jednoznačně, ale doma jsme se trápili. Mají smečařku tmavé pleti, kterou jsme nedokázali zablokovat, bude asi výrazná i teď. Francie má výbornou ligu, to je jasné, ale věřím, že šance jsou 50 na 50,“ dovolí si tipovat předseda Českého volejbalového svazu

Utkání s Francií odehrají české volejbalistky ve středu. Opět se mohou spolehnout na podporu z hlediště, minimálně jim hlasitě budou fandit oba řidiči autobusu, stejně jako počítali do tří při vítězných výměnách ve Zrenjaninu.

Kamil Jáša, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme