Hanika dojel na úvod MS v Kataru třináctý, Kornfeil a Abraham nebodovali

Karel Hanika vstoupil do nové sezony mistrovství světa silničních motocyklů bodovaným 13. místem v Kataru. Druhý Čech v nejslabší třídě Moto3 Jakub Kornfeil dojel sedmnáctý. Karel Abraham závod v královské MotoGP po pádu v posledním kole nedokončil.

Karel Hanika

Karel Hanika | Foto: Red Bull KTM Ajo

Hanika se pod umělým osvětlením na okruhu Losail pohyboval celý závod v závěru vedoucí skupiny. Kornfeil po nevydařené kvalifikaci startoval z deváté řady a čelo závodu nedohnal.

Prvním letošním vítězem se stal Alexis Masbou, jenž si připsal druhý triumf v MS po loňské Velké ceně České republiky.

Francouzský jezdec na hondě vyjel v cílové rovince ze vzduchového pytle za Eneou Bastianinim a Itala na šachovnici porazil o pouhých 27 tisícin sekundy. Třetí byl Brit Danny Kent.

Osmnáctiletý Hanika ztratil na vítěze 1,869 sekundy, o tři roky starší Kornfeil 8,760.

Rossi slaví 83. triumf v MotoGP

Závod MotoGP přinesl strhující souboj mezi třemi italskými jezdci a Španělem Jorgem Lorenzem. Pro 109. vítězství v kariéře a 83. v nejsilnější třídě si na úvod své dvacáté sezony v mistrovství světa dojel šestatřicetiletý Valentino Rossi na yamaze před krajany Andreou Doviziosem a Andreou Iannonem z týmu Ducati.

Rossiho týmový kolega Lorenzo skončil čtvrtý před svým krajanem Marcem Márquezem. Mistr světa na hondě udělal chybu hned v první zatáčce po startu a klesl na poslední místo. Stíhací jízda mu stačila pouze na pátou pozici.

Abraham se v závodu pohyboval za bodovanými pozicemi. Do cíle mířil na osmnácté příčce, ale po pádu v závěrečném kole závod nedokončil.

Velká cena Kataru, úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Masbou (Fr./Honda) 38:25,424, 2. Bastianini (It./Honda) -0,027, 3. Kent (Brit./Honda) -0,142, 4. Vázquez (Šp./Honda) -0,288, 5. McPhee (Brit./Honda) -0,693, 6. I. Viňales (Šp./Husqvarna) -0,765, ...13. Hanika -1,869, 17. Kornfeil (oba ČR/KTM) -8,760.

Moto2: 1. Folger (Něm./Kalex) 40:18,532, 2. Simeon (Belg./Kalex) -5,051, 3. Lüthi (Švýc./Kalex) -12,123, 4. Rins (Šp./Kalex) -12,202, 5. Morbidelli (It./Kalex) -14,385, 6. Kallio (Fin./Kalex) -14,413.

MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 42:35,717, 2. Dovizioso -0,174, 3. Iannone (oba It./Ducati) -2,250, 4. Lorenzo (Šp./Yamaha) -2,707, 5. M. Márquez -7,036, 6. Pedrosa (oba Šp./Honda) -10,755, ...Abraham (ČR/Honda) nedokončil.

ČTK, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít