Harrachovský můstek zažil netradiční závody, nadšenci ho vybíhali nahoru

Nejrychlejší atleti běží 400 metrů okolo 44 sekund, vítěz sobotního závodu Red Bull 400 v Harrachově běžel stejnou vzdálenost za více než 4 minuty. Obrovskou překážkou mu byl stejně jako všem dalším účastníkům extrémní profil tratě. Ta totiž vedla z konce doskočiště tamního skokanského můstku K120 až na vrchol jeho nájezdové věže.

Hromadný běh na skokanský můstek K120. Na účastníky čekalo 400 metrů

Hromadný běh na skokanský můstek K120. Na účastníky čekalo 400 metrů | Zdroj: ČTK

Lidé drápající se po všech čtyřech do extrémně prudkého stoupání mají ztrápené výrazy a jejich grimasy demonstrují obrovské vyčerpání.

Ti nejrychlejší v mužském finále se pomalu blíží k odrazové hraně, ale po schodech nahoru až na nájezdovou věž je ještě nohy budou pořádně bolet. Takhle nějak vypadá závod Red Bull 400.

00:00 / 00:00

Hromadný běh na harrachovský můstek si vyzkoušelo téměř 500 lidí

Slogan celé akce zní: Nejtvrdších 400 metrů tvého života. Zdá se, že není daleko od pravdy.

„Bylo to strašné, ale jsem rád, že jsem do závodu šel,“ shodovali se v cíli účastníci závodu.

V součtu všech kategorií si 400 metrů extrémně náročného stoupání vyzkoušelo až nečekaně mnoho nadšenců.

„Jsme překvapení. Letos byl první ročník a přihlásilo se téměř pět set startujících. Je vidět, že lidi, kteří se zajímají o zdravý životní styl, tento koncept zaujal,“ pochvaloval si i za ostatní pořadatele tiskový mluvčí akce Ivan Krákora.

Pro řadu závodníků bylo úspěchem pouhé protnutí cílové pásky. Opravdový vítěz ale může být jen jeden. Mezi ženami byla nejrychlejší Karolína Grohová, která triumfovala možná i díky předem zvolené taktice - hlavně nepřepálit začátek.

„Ve většině závodů přešvihnu začátek, ale tady jsem si říkala, že to opravdu nejde. Byl by to můj konec,“vysvětlovala nejrychlejší žena závodu Red Bull 400.

V mužské kategorii zvítězil Slovinec Matjaz Miklosa v nejrychlejším čase dne 4 minut a 4 vteřin.

David Nyč, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít