Haye vyzve Klička ve sjednocujícím boji

Přes dva roky čekal boxerský svět na dnešní den. Nejlepší boxer těžké váhy současnosti Vladimir Kličko se v Hamburku utká s britským šampionem Davidem Hayem. Po třech letech urážek a čtyř zrušených duelů se nejprestižnější boxerská váhová kategorie dočká svého vládce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kličko vs. Haye, boxerský souboj léta | Zdroj: ČTK

"Hodně dlouho jsem na tenhle zápas čekal. Konečně k tomu došlo. Vždycky jsem říkal že porazím Vladimíra K.O. a získám tak jeho pásy. Pak si vezmu i ten od Vitalije a ukončím pak na vrcholu svoji kariéru. Vladimír bojoval se samými měkotami a zbabělci," vykřikoval do světa držitel titulu organizace WBA David Haye a ještě přidal:

,,Vím jak na Kličky, jejich taktika je nuda. Bude sranda sledovat, jak pošlu toho robota do šrotu. Zničím ho! Bude to můj velký zápas." Ale od protivníka přišla rychlá odezva.

Přehrát

00:00 / 00:00

Haye vyzve Klička ve sjednocujícím boji

"Nemáš žádný respekt, jen blábolíš a nosíš divná trička. Jsem doktor Kličko a vezmu si tě do parády. Po utkání z tebe bude slušný člověk s lepším chováním. Zápas Vladimír Kličko - David Haye vyhraju svým 50. K.O.," věří držitel titulů organizací WBO a IBF Vladimír Kličko.

Sjednocující duel se plánuje od roku 2008. Nejprve měl boxovat Haye s Vladimírovým bratrem Vitalijem, který je vládcem poslední z velkých boxerských organizací WBC. Jenže souboje se několikrát rušili, když to bylo ze strany ukrajinských monster, reagoval Haye tím, že přišel na tiskovou konferenci v tričku s karikaturou, na které drží v ringu v rukou uříznuté hlavy obou bratrů.

Pak zase zrušil duel Haye a Kličkové ho označili za kašpara, který boxuje jen hubou. Nyní se konečně obě strany dohodly a dnes večer změří síly na fotbalovém stadionu v Hamburku. Favoritem je rozhodně Vladimír Kličko.

,,On se narodil jako těžká váha, kdežto Haye do ní přešel. Jeho údery by neměly být tak silné a on by neměl být tak odolný. Na zápas se chci dívat, není jednostranný, ale favoritem je Kličko," říká český mistr Evropy mezi profesionály Lukáš Konečný.

Konec nadvlády Kličků?

Pro Klička hovoří deset centimetrů výšky, takřka 15 kilogramů váhy, o 30 výher více v profi ringu. Pro většinu příznivců je ale nadvláda Kličků unavující a jejich box sice účelný, ale nezáživný, i proto budou fandit britskému boxerovi.

,,Já bych byl rád, kdyby Haye vyhrál, protože by to oživilo kategorii, kde Kličkové pár let dominují," volá po změně Lukáš Konečný, který nevylučuje ani to, že duel Klička s Hayem by měl dát svou úrovní vzpomenout na zápasy takzvané 'předkličkovské doby' atraktivního boxu.

,,Kdyby Haye dokázal udržet taktické plány, byl ve střehu a dokázal eliminovat dlouhou přední ruku Vladimira, tak by to bylo reálné. Co do boxerských kvalit jsou oba velmi dobří," tuší Konečný.

Událost boxerského roku začne před 57 tisíci diváky na stadionu v Hamburku ve 22 a 45 minut.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme