Házenkář Jícha přestoupil z Kielu do Barcelony, údajně ji stál přes 20 milionů

Házenkář Filip Jícha vyměnil jeden elitní tým za druhý. Po sedmi letech opouští německý Kiel a jeho novům působištěm bude Barcelona. Ta za nejlepšího hráče světa za rok 2010 podle německých médií zaplatila 750 tisíc eur (asi 20,3 milionu korun).

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Házenkář Filip Jícha | Foto: Šárka Ševčíková | Zdroj: Český rozhlas

Jícha v Kielu působil od roku 2007, získal s ním sedm bundesligových titulů a přidal dva triumfy v Lize mistrů.

Nabídku ze Španělska dostal po minulé sezoně, poté se dlouze jednalo, a to i ohledně prodloužení smlouvy v Kielu. Ze severoněmeckého klubu by neodcházel, kdyby dostal dlouhodobou smlouvu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Házenkář Filip Jícha chtěl dohrát kariéru v německém Kielu, nakonec ale přestoupil do Barcelony

Jak ale sám chápe, po zraněních, která měl v minulé sezóně, ze které toho moc neodehrál, nechtěl jít Kiel do rizika.

Proto se 33letý házenkář - i když po velmi těžkém rozhodování - domluvil s Barcelonou, kde dostal kontrakt do roku 2019, ve kterém se chystá ukončit kariéru.

„Nastínil jsem si, že do této doby budu schopný držet se světovou špičkou krok. Nechtěl bych přejet přes závit,“ vysvětloval po minulé sezoně Jícha.

Filip Jícha chce přestoupit z Kielu do Barcelony, peníze ale hlavním důvodem nejsou

Číst článek

Německý tisk spekuloval od konce července a rozhovoru elitního házenkáře v jednom deníku, že důvodem chystaného přestupu je i Jíchova finanční situace. Problémy měl mít kvůli špatné investici z minulosti, na kterou má stále doplácet.

Nejlepší český hráč současnosti přiznal určitě závazky, důrazně ale odmítl, že by měl existenční problémy, a že by šel pryč kvůli penězům.

Barcelona ho lákala hlavně jako klub s nejvyššími ambicemi, i v Lize mistrů, a dala Jíchovi dlouhodobou smlouvu. Navíc jak teď sám uvedl v tiskové zprávě, z milovaného Kielu mohl odejít jen do jediného klubu – do Barcelony.

V katalánském celku má nahradit odcházející francouzskou hvězdu Nicolu Karabatice. Jako nová posila s devíti tituly nejúspěšnějšího celku v historii Ligy mistrů by měl být podle serveru Kieler Nachrichten představen ve středu.

Mirko Vasić, Simona Bartošová, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme