Házenkář Lovosic Berka skončil. Měl jsem kolena jak volejbalové míče, říká

Házenkář Milan Berka už nebude hrát extraligu za Lovosice. Sedmatřicetiletý bývalý reprezentant totiž nebude hrát vůbec. Zradilo ho zdraví, které ho v poslední sezoně postupně odsunulo z palubovky na lavičku náhradníků, a po sezoně dal aktivní kariéře definitivní sbohem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Chroustovský z Lovosic gólem právě zařídil zisk Českého poháru pro Lovosice. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

„Aspektů bylo více, ale hlavně výkonnostní a zdravotní. Tím, že jsem na to nebyl dobře připravený, nemohl jsem odvádět výkony, které bych od sebe já, trenér i spoluhráči očekávali, a proto nemělo cenu se nadále mezi sebou trápit,“ vysvětlil Milan Berka.

„Prostě jsem na to už neměl. Dál to nešlo, protože stavy po zápasech byly až nehezké. Ráno jsem se plazil z ložnice,“ dodal dnes už bývalý házenkář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lovosický házenkář Milan Berka ukončil ze zdravotních důvodů kariéru. Mluvil s ním David Kalvas

V posledních měsících při zápasech a hlavně po nich dost trpěl.

„Po každé zátěži jsem měl koleno jak volejbalový míč, už to nebylo dobré a hlavně jsem klukům nemohl ani pomoci, spíš jsem tam akorát zabíral místo. Ale tím, že se pohár dal hrát na 16 lidí, zůstal jsem na lavičce a pár minut jsem si zahrál,“ potěšilo Berku.

Loučil se pohádkově na vrcholu – Lovci skončili v nejvyšší soutěži druzí a vyhráli Český pohár.

„Jsem spokojený. Nikdy jsem nečekal, že když se vrátím do Lovosic, budeme mít za pět sezon tři medaile, dva poháry a zahrajeme si Evropský pohár. O tom se mi nikdy ani nesnilo, když jsem z Lovosic odcházel. Takže pět let v Lovosicích byla pro mě fantazie,“ řekl Milan Berka.

„ Po každé zátěži jsem měl koleno jak volejbalový míč, už to nebylo dobré. Ráno jsem se plazil z ložnice. “

S hráčskou kariérou „sekl“ nadobro. S tím, že by ještě nastupoval v nižších soutěžích, už nepočítá.

„Házená není rekreační sport a má se dělat na sto procent, a když to tak dělat nemůžu, vypadá to tak, jak to vypadalo. Rád si třeba cvrnknu někdy, když nebude hráč do hry, ale musí se to dělat naplno. Proto je házená tak složitý sport,“ uzavřel Berka.

David Kalvas, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme