Házenkáři budou hrát v Belgii na povrchu s bublinami. Poučení nehrát předkvalifikaci, říká Kubeš

Loni touhle dobou hráli čeští házenkáři kvalifikační zápas v obrovské hale ve francouzském Chambéry proti olympijským vítězům. Dnes je čeká naopak v Belgii mnohem přijatelnější soupeř, a také o poznání skromnější podmínky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní předkvalikační duel s Belgií Češi vyhráli o dva góly | Zdroj: ČTK

Zápasový povrch si reprezentanti vyzkoušeli během tréninku či tradičního fotbalu na vyklusání. Už na první pohled nepůsobila umělá plocha jako zrovna ideálně připravená.

„Není dobře položená. Jsou na ní bubliny a spoje jsou vyšší. Už jsem ale hrál i na horším, problém nám to dělat nebude,“ nelámal si Ondřej Zdráhala s nerovnostmi hlavu. Podmínky bere takové, jaké jsou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Češi si po dlouhé době opět vyzkoušeli podmínky v 'neházenkářské' zemi. V Belgii budou hrát na povrchu s bublinami

A stejný přístup má i jeden z reprezentačních trenérů Daniel Kubeš. „V zemích, které nejsou házenkářsky vyspělé, to je běžné. Pro nás jde o poučení, abychom se do předkvalifikací už nedostávali, pak budeme hrát ve velkých halách s pěknou podlahou,“ řekl.

Ať už ale bude povrch jakýkoli, chtějí čeští házenkáři ukázat v Kortrijku lepší výkon než ve středu v Praze. Belgii sice porazili o dva góly, dostali ale 32 branek a obrana nepůsobila proti papírově slabšímu protivníkovi nejpevněji.

„Nevymáčkli jsme ze sebe maximum, mrzí mě to. Náš cíl byl jet v domácím zápase naplno. Zlepšení může nastat, jen když se dostanete z komfortních zón. Nefunguje to tak, že se zlepšíme, když budeme hrát napůl,“ nabádá trenér Daniel Kubeš.

Přiblížit se postupu ze skupiny, ve které je ještě Turecko, můžou Češi už večer. Utkání s domácí Belgií začne ve 20.10. Přímý přenos vysíláme na streamu Český rozhlas sport.

Mirko Vasić, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme