Házenkáři Hranic přepsali klubovou historii, získali Český pohár

Házenkáři Hranic získali poprvé v klubové historii Český pohár. Po prohře v Jičíně 27:28 zvládli domácí odvetu poměrem 27:22 a jasně tak smazali jednobrankové manko z prvního finále.

Odveta finále Českého poháru házenkářů: TJ Cement Hranice - HBC Ronal Jičín 31. března v Hranicích na Přerovsku. Hráči Cementu Hranice se radují ze zisku poháru. | Zdroj: ČTK

Do dnešní odvety ale vstoupili lépe hosté z Jičína, kteří měli čtyři desítky minut navrch nejen herně, ale také ve skóre. Pak ale Jičínští začali doplácet na zbytečné fauly a domácí se nadechli k obratu.

Zlom přišel v 45. minutě utkání, kdy se Hranice dostaly do jednobrankového vedení a náskok dokázaly udržet až do závěrečné sirény. Hodně pomohly domácím k výhře také přesilovky, ve kterých si připsali hned 11 branek.

Finále Českého poháru házenkářů - odveta:

Hranice - Jičín 27:22 (10:11)

Nejvíce branek: Stržínek 7/1, Čadra a Tůma po 4 - T. Babák 6, Vocásek a Král po 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Vyloučení: 5:9. Diváci: 580. První zápas 27:28.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít