Házenkáři Lovosic vyhráli poprvé Český pohár

Český pohár házenkářů vyhrály poprvé v historii Lovosice. Ve finále závěrečného turnaje porazily v domácím prostředí Frýdek-Místek 32:29. V úterním semifinále vyřadily Karvinou, kterou také vystřídaly na pozici vítěze.

Házenkáři Lovosic vyhráli poprvé v historii Český pohár

Házenkáři Lovosic vyhráli poprvé v historii Český pohár | Zdroj: ČTK

Frýdek-Místek vedl téměř celý první poločas, ale pokaždé umožnily domácím gólovou sérií náskok dotáhnout. Poprvé vedli hosté 9:5, ale Lovosice dokázaly vyrovnat. Před koncem první půle vedl Frýdek-Místek o dvě branky, ale domácí mohutně podporovaní fanoušky se pěti brankami za sebou dostali na začátku druhého poločasu do vedení 20:17.

Lovosice si dlouho udržovali čtyřbrankový náskok, ale Frýdek-Místek v závěru snížil na rozdíl jediného gólu 29:28. Domácí ale obrat nepřipustili a nakonec zvítězili 32:29. Lovosice si tak spravily chuť po nevydařeném podzimu, kdy v extralize ze čtrnácti utkání vyhrály jen sedmkrát.

Finále Českého poháru házenkářů:

Lovosice - Frýdek-Místek 32:29 (19:17)
Nejvíce branek: Horký 9, Škvařil 5, Berka a Havlovec po 4 - Hes 10/6, Meca 5, Holbein a Hladký po 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 3/1 - 6/6. vyloučení: 2:3. Diváci: 720