Házenkáři na MS rozdrtili Alžírsko, na postup ze skupiny to ale nestačilo

Čeští házenkáři si osmifinále na mistrovství světa nezahrají. V katarském Dauhá v závěrečném utkání základní skupiny sice deklasovali Alžírsko 36:20, ale o šanci na postup přišli už po podvečerním vítězství Islandu na Egyptem.

Čeští házenkáři nestačili na mistrovství světa v Kataru na Švédsko

Čeští házenkáři nestačili na mistrovství světa v Kataru na Švédsko | Zdroj: ČTK

Český výběr potřeboval k udržení šance na účast ve vyřazovacích bojích, aby Egypťané, kteří už měli jistý postup, obrali Island alespoň o bod. Afričané ale po prvním poločase prohrávali o pět branek a po změně stran už ztrátu stáhnout nedokázali.

Tým trenérů Jana Filipa s Danielem Kubešem i přes vědomí, že přišel o naději na osmifinále, navázal na povedený výkon z prvního poločasu v předchozím duelu s Islandem.

Po osmi minutách zvyšoval Jícha už na 5:1, pak sice Alžířané dvakrát dotáhli na rozdíl dvou tref, ale víc už se za celý zápas nepřiblížili. Čechům se dařila kombinace a úspěšně zakončovali rychlé akce.

Nápor neotupil ani druhý alžírský oddychový čas a v 28. minutě zařídil po brejku Petrovský už dvouciferný rozdíl ve skóre. Do kabin šel český výběr s vedením 21:10 a ani po změně stran nepolevoval.

Češi dál předváděli soustředěný výkon a i díky několika skvělým zákrokům brankáře Petra Štochla narostl jejich náskok sedm minut před koncem už na propastných 17 gólů. I proto poslalo české trenérské duo na palubovku některé náhradníky z lavičk.y

Reprezentanti obsadili ve skupině s dvěma výhrami a třemi prohrami pátou příčku a zahrají si ještě dva duely o Prezidentský pohár a 17. až 20. místo. V pondělí změří síly s Ruskem a o den později narazí na jednoho z dvojice Bělorusko, Bosna a Hercegovina.

Mistrovství světa házenkářů v Kataru - skupina C:

ČR - Alžírsko 36:20 (21:10)
Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Hrstka 4, Bečvář 1, Jurka 3, Jícha 7, Sobol, P. Horák 2, Babák 3, Linhart 5, Petrovský 1, Zdráhala 3, Šindelář 2, Kasal 1, Szymanski 4, Motl.
Nejvíce branek Alžírska: Hamúd, Daúd oba 5. Rozhodčí: Hizaki, Ikebuči (oba Jap.). Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 3:1. Diváci: 500.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít