Házenkáři prohráli v kvalifikaci o ME s Německem a postup jistý nemají

Čeští házenkáři prohráli v německém Halle s domácím výběrem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 23:28. Český tým tak bohužel nenavázal na čtvrteční vítězství 24:22, a jistotu postupu na nadcházející šampionát tak zatím nemá. V tabulce spadli Češi na třetí místo, přeskočilo je právě Německo, i když jen o skóre.

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto)

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Německo - Česko 28:23

Český tým se v úvodu dostal do vedení, i díky přesilové hře vedl 5:1. Ale poté se domácí tým rozehrál a také díky vyloučení Filipa Jíchy Němci otočili na 7:6. Další vyloučení Češi přežili bez obdržené branky, naopak se opět dostali do vedení 10:9, ale vzápětí se vývoj skóre opět pohnul německým směrem.

V závěru prvního poločasu Němci zlepšili práci v obraně, několikrát donutili český tým k pasivitě a poločas vyhráli 15:12.

Čechům nevyšel ani vstup do druhé půle utkání, kdy nechali soupeře náskok ještě navýšit a nedařilo se jim proti urputně bránícím Němcům prosadit. I když v závěru přišly dobré chvíle českého celku, který ztrátu na favorizované Němce stahoval, domácí vyhráli druhý poločas poměrem 13:11 a podporováni bouřlivým publikem si vítězství pohlídali.

00:00 / 00:00

S trenérem českého týmu Vladimírem Haberem mluvil po utkání reportér Mirko Vasić

„Rozhodla útočná fáze, kdy jsme měli podle mě mnohem menší tlak než v tom domácím utkání. Možná to bylo právě tím, že jsme se na začátku dostali po chybách Němců do vedení a začali jsme hrát ne tak koncentrovaně pod dojmem čtyřgólového vedení,“ mrzelo trenéra Vladimíra Habra.

„Čekali jsme pak alibisticky na to, co udělá Filip Jícha, jenomže se ukázalo, že už toho má za sebou hodně a je unavený. Navíc oni hráli dobře v obraně i v útoku a od našich dalších hráčů nebyl takový tlak. Až ve druhém poločase, když tam přišel Roman Bečvář, se to trochu změnilo,“ všiml si český trenér.

„Mrzí mě výška porážky, nemyslím, že bychom byli o pět gólů horší. Kvalifikace se teď otevřela, do hry se dostali i Izraelci – o to to budeme mít těžší, protože jsme tam u nich jejich první soupeř,“ vyhlíží další kvalifikační zápasy Vladimír Haber.

Utkání kvalifikační skupiny 2 o postup na mistrovství Evropy 2014 házenkářů v Halle:

Německo - Česká republika 28:23 (15:12)

Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Bečvář 1, Dostalík, Horák 4, Hrstka, Jícha 8/5, Juříček 4, Jurka 2, Kasal, Kubeš, Motl 2, Mráz, Sobol 1, Stržínek 1, Šulc.
Rozhodčí: Leifsson, Palsson (oba Isl.). Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/5. Vyloučení: 2:5. Diváci: 9500.

Martin Charvát, Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít