Házenkáři prohráli v úvodu Lednového turnaje se Švédskem

Čeští házenkáři prohráli v úvodu Lednového turnaje ve švédské Uppsale domácímu týmu 26:32, a to hlavně kvůli špatnému prvnímu poločasu, který prohráli 10:17. V dalším utkání čeká český tým Norsko.

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto)

Házená je hodně tvrdý a kontaktní sport (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Švédsko vstoupilo do zápasu velmi dravě a během chvíle vedlo 5:1. Postupně domácí svůj náskok zvyšovali, až vedli v poločase o sedm branek. Českému týmu nepomohlo ani to, že trenéři už mohli využít služeb třetího nejlepšího házenkáře světa za minulý rok Filipa Jíchy, který na Novoročním turnaji na Moravě nehrál.

Ve druhé půli zlepšili Češi herní projev, ale na výborně hrající Švédy to ani tak nestačilo. Dvakrát se sice Češi přiblížili jen na rozdíl dvou branek, domácí tým si ale vítězství nenechal vzít.

Na Lednovém poháru startují kromě Čechů a Švédů ještě Norové a Rakušané, ani jeden z celků se neúčastní mistrovství světa, které začíná v pátek. Češi si chtějí na Lednovém turnaji zejména prověřit formu před dubnovým dvojzápasem o postup na mistrovství Evropy proti Německu.

Lednový turnaj házenkářů v Uppsale (Švédsko):

Švédsko - ČR 32:26 (17:10).

Sestava a branky ČR: Štochl, Mrkva, Petržala - Juříček 8, Horák 6, Jícha 4, Stržínek 3, Motl 3/1, Zdráhala 2, Vraný, Hrstka, Jurka, Číp, Šulc, Sklenák, Kubeš.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít