Házenkáři Španělska jsou po osmi letech mistry světa

Házenkáři Španělska jsou podruhé v historii mistry světa. Ve finále v domácím prostředí v Barceloně porazili Dánsko jednoznačně 35:19 a titul světových šampionů slaví po osmi letech. Bronz získalo v sobotu Chorvatsko.

Házenkáři Španělska slaví titul mistrů světa

Házenkáři Španělska slaví titul mistrů světa | Zdroj: Reuters

Dánové hráli finále mistrovství světa podruhé za sebou, ale ani tentokrát neuspěli a mají ze světového šampionátu třetí stříbro. Naopak Španělé vyhráli i své druhé finále, v tom prvním zvítězili v roce 2005 v Tunisku.

Domácí začali výborně a rychle vedli 3:0, až poté se poprvé v zápase prosadili Dánové. Hosté se snažili o vyrovnání a nebyli od něj daleko, ale v závěru prvního poločasu se jim v útoku přestalo dařit. Španělé toho využili a do šatny šli s náskokem osmi gólů.

Do druhého poločasu vtrhli domácí jako velká voda, zatímco Dánsko si v útoku nevědělo rady. Dvacet minut před koncem vedlo Španělsko k obrovské radosti fanoušků v zaplněné hale Palau Sant Jordi už 26:11. Před slavícími diváky nakonec domácí zvítězili vysoko 35:19.

Finále mistrovství světa v házené mužů v Barceloně:

Španělsko - Dánsko 35:19 (18:10)
Španělsko: Sterbik, Sierra - Caňellas 7/1, Rivera 6, Maqueda 5, Aguinagalde 5, Entrerríos 3, García 2, Guardiola 2, Montoro 2, Tomás 1, Sarmiento 1, Morros 1

Dánsko: Landin, Green - Möllgaard 4, Söndergaard 4, Eggert 3/2, Hansen 2, Markussen 2, Lindberg 1, Lauge 1, Nöddesbo 1, H. Toft Hansen 1

Rozhodčí: Krstič, Ljubič (oba Slovin.). Vyloučení: 3:2. Sedmimetrové hody: 1/1 - 2/2. Diváci: 16.500 (vyprodáno)

All Star tým MS: Niklas Landin (Dán.) - Timur Dibirov (Rus.), Alberto Entrerríos (Šp.), Domagoj Duvnjak (Chorv.), Lászlo Nagy (Maď.), Hans Lindberg (Dán.), Julen Aguinagalde (Šp.)