Házenkářka roku Hrbková jde do Maďarska. Je to výzva se posunout, říká

Nejlepší českou házenkářku uplynulé sezony Michaela Hrbková opět mění klub a chystá už na své třetí zahraniční angažmá. Po chorvatské Lokomotivě Záhřeb a německém Göppingenu zamíří do maďarského Siófoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michaela Hrbková

Michaela Hrbková | Foto: Alex Wipf/Český svaz házené

V čem je kouzlo maďarské házené. Ví se, že v mužské je tam dostatek peněz, ale je to jedna z nejlepších soutěží v Evropě?

O maďarské se říká, že je nejlepší, protože zápasy s Györem jsou zážitek. Se Záhřebem jsem proti němu hrála ve skupině a byla tam neskutečná atmosféra. A složení hráček v Györu? To člověk jenom zírá, když takové hráčky vůbec může potkat, takže si myslím, že maďarská liga bude z těch nejtěžších.

Siófok bude váš třetí zahraniční klub, jak hodnotíte ty předchozí dva?

Přehrát

00:00 / 00:00

Před stěhováním do Maďarska mluvil s nejlepší českou házenkářkou Michaelou Hrbkovou reportér ČRo Pavel Petr

Chorvatsko hodnotím kladně i přesto, že jsem musela odejít i kvůli finančním problémům. Každá zkušenost, i negativní, je zkušenost a zahrála jsem si Ligu mistrů, což si člověk nezahraje každý den.

V Německu to byl jiný svět a jsem strašně ráda, že jsem si to mohla zkusit. Bylo to dost hektické a v některých chvílích to nebylo jednoduché, ale určitě mě to posílí do dalších let.

Co už víte o novém klubu a kdy se tam vydáte?

Odjíždím příští pátek a příprava začíná v pondělí. Trenér je Dán, trenér Viborgu, když jsem proti němu hrála za Záhřeb. Oslovil mě manažer, že se na mě trenér ptal, jestli bych nechtěla do Maďarska.

Měla jsem i nabídku zůstat v Německu, ale pro mě to byla výzva se posunout. Ne, že by se mi v Německu nelíbilo, ale byla jsem v klubu, kterému hrozil sestup. Naštěstí nesestoupil. Tenhle klub má větší ambice a každá hráčka chce hrát o nejvyšší příčky.

Do nové sezony vstoupíte jako nejlepší házenkářka ČR, je to velký závazek?

Samozřejmě. Lidi mě budou víc sledovat a nechci nikoho zklamat, ani sebe. Chci se dál zlepšovat, protože myslím, že v reprezentaci ještě neodvádím to, co bych chtěla. Chci na sobě víc pracovat, aby za rok lidi neřekli, že jsem cenu dostala náhodou.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme