Házenkářky jsou i přes dvě porážky za výkony rády. V Helsingborgu je čeká nabitá skupina

Dlouho to pro české házenkářky vypadalo na mistrovství Evropy proti Dánsku dobře. Jenže nadějný poločasový náskok o čtyři góly nedokázaly v Malmö udržet a prohrály na závěr základní části turnaje 29:33. Ke dvěma bodům už tak v tabulce další nepřidaly. Přesto jsou rády za výkony, jakými se na šampionátu dosud prezentovaly.

Česká házenkářka Petra Růčková v zápase proti Maďarsku

Česká házenkářka Petra Růčková v zápase proti Maďarsku | Foto: Alžběta Vejrosotová chf.cz | Zdroj: ČTK

„Pozitivní být nemůžu, že jo, když jsme prohrály. Zvlášť po prvním poločase, kdy jsme hrály dobře a viděly jsme, že na ně máme,“ litovala nezvládnutého druhého poločasu nejlepší česká střelkyně proti Dánsku, sedmigólová Petra Růčková.

Národní tým se po přestávce snažil, jenže soupeřky ukázaly kvalitu, zpevnily obranu a naopak samy začaly školit českou defenzivu. „Ony nás úplně rozebíraly. Bohužel nám ve druhém poločase vůbec nezafungovala obrana,“ přiznala i kapitánka Iveta Luzumová.

00:00 / 00:00

Proti Maďarkám jsme hrály skvěle a s Černohorkami a Dánkami jsme držely krok, což je pro nás jedině plus, hodnotila dosavadní vývoj mistrovství Evropy v házené Petra Růčková

České reprezentaci tak nebylo nic platné, že tři čtvrtě hodiny vedla, a někdy i vícególovým rozdílem. „No, ale hraje se 60 minut,“ posteskl si trenér Jan Bašný a gólmanka Lucie Satrapová ho doplnila: Myslím, že na ně máme, jenom jsme nevydržely hrát celých 60 minut.“

Češky zakončily základní skupinu s jednou výhrou a dvěma porážkami. Hlavní cíl pro první fázi turnaje ale splnily s předstihem a postoupily.

„Jsme rády za to, co jsme tady zatím dokázaly. Proti Maďarkám jsme hrály skvěle a s Černohorkami a Dánkami jsme držely krok, což je pro nás jedině plus,“ těší jednu z nejlepších českých házenkářek na turnaji Růčkovou.

Teď se reprezentace přesune do Helsingborgu, kde ji v další skupině čekají tři zápasy. A soupeřky stojí za to: nejprve letošní olympijské vítězky Rusky, potom bronzové z loňského mistrovství světa Rumunky a na závěr úřadující evropské i světové šampionky Norky.

Mirko Vasić, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít