Házenkářky Mostu deklasovaly Kaunas a zahrají si čtvrtfinále Vyzývacího poháru

Házenkářky Mostu se mohou těšit na únorové čtvrtfinále evropského Vyzývacího poháru. Aktuální lídr československé Interligy deklasoval v domácí odvetě třetího kola litevský Žalgiris Kaunas 35:25 a po výhře o čtyři góly v úvodním zápase slaví jednoznačný postup.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České házenkářky porazily v kvalifikaci ME Slovinsko vysoko 31:19 | Zdroj: ČTK

V létě se oba týmy potkaly na přípravném turnaji a zápas skončil nerozhodně. O to překvapivější je, jak hravě si nakonec mostecké hráčky s Litevkami poradily.

„Zajímavé je, že soupeř hrál v Hodoníně mnohem lépe než teď, možná měl špatně načasovanou formu. Ale to, že jsme je dokázali takhle přehrát rozdílem třídy, je pro nás velmi příjemné, protože tým se sportovně posouvá nahoru,“ pochvaloval si trenér Dušan Poloz.

Letní duel skončil remízou, v prvním pohárovém utkání Most v průběhu druhé půle prohrával o čtyři góly. V celkovém součtu nakonec ale smetl Kaunas čtrnáctigólovým rozdílem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Házenkářky Mostu si zahrají čtvrtfinále Vyzývacího poháru a přejí si shovívavý los

„V hodoníně to byly šachy, nikdo nevěděl, co a jak má na ně hrát, ale to samé bylo u nich. Nemohli jsme nikde sehnat žádná videa, takže jsme museli koukat na zápasy z Hodonína. V domácím zápase, jsme ukázali, že víme, jak na ně, a že když se dobře připravíme, umíme na ně zahrát,“ těšilo Martinu Weisenbilderovou.

V odvetě nedal Baník svým sokyním vůbec žádnou šanci, v poločase vedl 17:6. Podal v něm jeden z nejlepších podzimních výkonů.

„První poločas jsme táhli, ve druhém jsme nechci říct polevili, ale objevila se psychická i fyzická únava,“ řekla Weisenbilderová, která dala 9 branek a byla nejlepší střelkyní utkání. Přitom mezi kanonýrky nepatří.

„Tuhle sezonu jsem se celkem rozjela… Jednou jsem měla nějakých třináct branek, ale to byla spíš náhoda, teď jsem ani nevěděla, že jsem jich dala devět. Překvapilo mě to, ale v součtu to nebylo až tak důležité,“ mávla rukou.

Spolehlivá obrana

Další mosteckou hrdinkou byla brankářka Dominika Müllnerová. Za úvodních dvacet minut totiž inkasovala jenom dva góly.

„To se moc nestává, tak snad to ještě někdy zopakuju. Dobře jsme bránili, přes naši obranu se soupeř moc nemohl dostat, holky mi hodně pomohly. Pak už střílely Litevky z nepřipravených pozic, bylo to pro mě snazší,“ vysvětlovala skromně svůj výjimečný výkon.

Most stejně jako loni svůj první pohárový dvojzápas zvládl. Martina Weisenbilderová si toho považovala.

„Je to pro nás cenné, doufám, že se podíváme do Portugalska, hlavně ne Ukrajinu nebo Písek, prosím,“ přeje si shovívavý los mostecká spojka. A podobně mluvil také trenér Dušan Poloz.

„Těším se na losování, které bude 20. listopadu. Doufejme, že nám dá možnost postoupit ještě o krůček dál.“

David Kalvas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme