Házenkářky Mostu jsou ve čtvrtfinále Vyzývacího poháru. Brestu nedaly šanci ani v odvetě

Mostecké házenkářky postoupily do čtvrtfinále evropského Vyzývacího poháru. Po sobotním vítězství nad běloruským Brestem o 6 gólů zvládly Severočešky také nedělní odvetu, kterou vyhrály vysoko 35:24.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Helena Ryšánková (v černém) přispěla k postupu přes Brest dvaceti góly. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Mostecká premiéra v evropských pohárech dopadla na jedničku. Severočešky nedaly Běloruskám šanci ani ve druhém duelu, ani jednou jim nedopřály vedení. Trenér vítězů Tomáš Kuťka byl spokojený. "Jistě. Zatímco včera jsme šli do neznáma, dneska jsme se mohli na soupeře připravit. Holky hrály uvolněně, pobavily diváka," pochvaloval si.

Brest v Mostě zklamal, vůbec nedokázal čelit útoku domácích. V odvetě trio Crhová, Ryšánková, Martinková soupeřkám nasázelo 29 gólů. "Hrály vysunutou obranu a když jsme se překřížily, tak na středu byla vždycky nějaká mezera. A šlo se prosazovat i individuálně. Byla to exhibice. Proti silnějším soupeřkám by bylo lepší, kdyby byly branky rozloženy na celý tým," mínila Martina Crhová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Exhibici mosteckých házenkářek ve Vyzývacím poháru přihlížel i David Kalvas

Trenér Kuťka věřil v mostecký postup už před víkendem. "Po tom, co jsem dostal informaci o odchodu jejich reprezentantek do Polska, jsem tomu věřil. Jediné, co mě mrzí, je zranění Weisenbilderové. Je to naše nejlepší obránkyně, takže nám bude chybět," dodal trenér Kuťka.

Do dalšího kola si Crhová přeje hratelného protivníka. "Písek měl Turkyně a to by byl těžký oříšek. Chtělo by to někoho hratelnějšího, ale ty týmy neznám. Dojít do čtyřky, to by bylo super. Tam už jsou fakt kvalitní týmy," uvedla mostecká opora. Čtvrtfinále se bude losovat už v úterý.

David Kalvas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme