Házenkářky nakročily k MS, v play-off rozdrtily Island 29:17

České házenkářky vstoupily vítězně do play-off o účast na letošním mistrovství světa, když porazily Island na jeho půdě vysoko 29:17. O výhře rozhodl především vynikající vstup českého týmu do utkání. Odveta se hraje příští sobotu v Mostě.

České házenkářky se radují z výhry nad Slovinskem

České házenkářky se radují z výhry nad Slovinskem | Zdroj: ČTK

Češky předváděly vynikající výkony už na mistrovství Evropy, a v dnešním utkání na ně dokázaly navázat. Svěřenkyním trenéra Jana Bašného se skvěle povedl hlavně vstup do utkání, když po prvních deseti minutách dokonce donutily Island k oddechovému času.

Ani to ale nervóznímu domácímu celku nepomohlo a první poločas prohrál 6:15. Ani ve druhém poločase ale Češky z nasazeného tempa neslevily a udržovaly si bezpečný náskok.

Dnešní vítězství přiblížilo české družstvo k postupu na mistrovství světa, které se uskuteční v prosinci v Srbsku. Stačí mu jen nepropadnout v odvetě, která se hraje příští sobotu v Mostě.

Úvodní utkání play-off o postup na MS házenkářek 2013 - Reykjavík:

Island - Česká republika 17:29 (6:15)

Sestava a branky ČR: Raníková, Satrapová - Knedlíková 1, Keclíková, Chrenková 4, Poznarová 1, Salčáková 1, Růčková, Kutlvašrová 4, Černá 2, Vítková, Hrbková 8, Martinková 2, Luzumová 6, Štěrbová, Selucká.

Rozhodčí: Lorente, Serradilla (oba Šp.). Sedmimetrové hody: 8/7 - 5/4. Vyloučení 2:4.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít