Házenkářky Písku prohrály s Muratpasou první zápas osmifinále VP

Házenkářky Písku prohrály v prvním utkání osmifinále Vyzývacího poháru s tureckým týmem Muratpasa Belediyesi 31:37. Odvetný duel je na programu už v sobotu a hraje se stejně jako první osmifinálový zápas na palubovce píseckého soupeře, v Antaly.

Brankář v házené

Brankář v házené | Foto: Jiří Hošek

Utkání bylo vyrovnané jen v první čtvrthodině, potom se ale projevila převaha tureckého týmu, loňského finalisty Vyzývacího poháru a jednoho z nejlepších celků turecké ligy.

Střely domácích si téměř vždy našly cestu do brány a do poločasu si Belediyesi vypracovalo pěti brankový náskok. Střelecky zářila zejména autorka devíti branek v utkání Iskenderogluová.

Češky se ve druhém poločase zlepšily ve střelbě, jenomže soupeř si stále udržoval dostatečný náskok, který až do konce nepustil.

Písek není jediným českým zástupcem ve Vyzývacím poháru, v osmifinále se představí také Baník Most, který hraje své zápasy v domácím prostředí proti běloruskému celku Victoria Brest.

Osmifinále Vyzývacího poháru házenkářek, první utkání:

Muratpasa Belediyesi - Sokol Písek 37:31 (21:16)

Nejvíce branek: Iskenderogluová 9/2, Tankaská 8, Senová 7, Lajuková 5 - Luzumová 7/2, Borovská 6, Vyhnalová 6/1, Stellnerová 3. Rozhodčí: E. Vitaku, A. Vitaku (oba Kosovo). Sedmimetrové hody: 6/4 - 3/2. Vyloučení: 0:5. Diváci: 1100.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít