Házenkářky Písku vypadly z Vyzývacího poháru

Cesta házenkářek Sokola Písek Vyzývacím pohárem skončila v osmifinále. Jihočeský tým totiž prohrál na palubovce tureckého Muratpasu Belediyesi i odvetný zápas, tentokrát 29:37. Úvodní duel v boji o čtvrtfinále zvládly hráčky Baníku Most, které zdolaly běloruský celek Victoria Berestie 32:26. Uspěli i házenkáři Zubří, kteří v prvním osmifinálovém utkání zvítězili nad Sportingem Lisabon 26:23.

Mostecká Hana Martinková (v černém) se probíjí přes obranu Veselí.

Mostecká Hana Martinková (v černém) se probíjí přes obranu Veselí. | Foto: David Kalvas | Zdroj: Český rozhlas

Postupové šance házenkářek Písku výrazně klesly už po prvním duelu, který také v hale tureckého celku prohrály o šest branek. A ani v odvetě moc šancí na úspěch nedostaly. Domácí tým Belediyesi vedl v poločase o šest gólů a nakonec bez problémů zvítězil 37:29.

Výrazný krok směrem ke čtvrtfinále naopak udělaly hráčky Baníku Most. Severočeské družstvo si od počátku vytvořilo proti běloruským soupeřkám náskok, který dokázalo udržet do konce. První duel tak vyhrálo nad Victorií Berestie 32:26.

Úspěšně začali osmifinále Vyzývacího poháru i házenkáři Zubří. Po nerozhodném prvním poločasu domácí na začátku toho druhého odskočili Sportingu Lisabon na rozdíl dvou branek a poté si neustále drželi těsný náskok. Do odvety nakonec půjdou s vítězstvím 26:23.

Osmifinále Vyzývacího poháru házenkářek:

Baník Most - Victoria Berestie 32:26 (15:10)

Muratpasa Belediyesi - Sokol Písek 37:29 (21:15), první zápas 37:31, postupuje Belediyesi.