Házenkářky porazily Bulharky a blíží se k MS

České házenkářky zvítězily v rámci kvalifikační skupiny mistrovství světa nad Bulharkami 44:20 a jsou blízko postupu ze skupiny.

Házená (ilustr. obr.)

Házená (ilustr. obr.) | Foto: F. Tichý

Soupeřky byly nebezpečné jen po čtvrtinu utkání, kdy byl po patnácti minutách stav 8:8. Ale poté Češky předvedly skvělou hru, týmový výkon a dovedly nejen poločas, ale i celý zápas k vysokému vítězství.

Hned v neděli čeká reprezentantky utkání s Litvou a pro postup si mohou dovolit i prohrát. V další fázi by české házenkářky čekaly vyřazovací boje.

Česko - Bulharsko 44:20 (22:12)

Sestava a branky Česka: Satrapová, Ajglová - Zámorská 4, Keclíková 1, Luzumová 2, Poznarová 9/4, Salčáková 4, Růčková 3, Černá 3, Vítková 5, Hrbková 5, Martinková 4, Štěrbová 3, Crhová 1

Rozhodčí: Hatipoglu, Simsek (oba Tur.). Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 2:5. Diváci: 200.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít