Házenkářky porazily Litvu, postoupily do play-off o mistrovství světa

České házenkářky vyhrály v Olomouci i druhý zápas první fáze kvalifikace na mistrovství světa a přiblížily se tak účasti na světovém šampionátu v Dánsku. Litevské reprezentantky přehrály jasně díky skvělému prvním poločasu 33:27.

České házenkářky vyhrály v první fázi kvalifikace oba zápasy

České házenkářky vyhrály v první fázi kvalifikace oba zápasy | Zdroj: ČTK

V zápase s Litvou byl vyrovnaný pouze úvod. Litevky se v páté minutě dostaly do vedení 4:3, pak se ale střelecky odmlčely a iniciativu převzal český tým.

Šnůrou osmi branek během dalších 12 minut se Češky ujaly vedení 11:4, navíc se rozchytala brankářka Raníková, která podporovala domácí obranu jistými zákroky. Defenziva Litvy natolik jistá nebyla a první poločas skončil devítibrankovým rozdílem 21:12.

Po změně stran se českým reprezentantkám přestalo dařit ve střelbě. Ze 75 procent z 1. půle klesla úspěšnost českých pokusů na 62 procent a soupeřky začaly, i díky zlepšenému výkonu Laimy Bernataviciuteové, stahovat. Nepodařilo se jim ale dostat na menší než čtyřbrankový rozdíl.

České házenkářky vládly pouze v poločasech, i tak vyhrály oba zápasy

V závěru rozhodl úspěšný útok nejlepší české střelkyně Hany Kutlvašrové proměněný sedmimetrový hod Kristýny Salčákové o konečném vítězství 33:27.

Česká reprezentace tak bez zaváhání vyhrála svou skupiny první fáze kvalifikace MS a přiblížila se účasti na šampionátu v Dánsku příští rok. Bojovat o něj bude v play-off, soupeře se dozví 21. prosince.

Kvalifikační utkání MS 2015 házenkářek v Olomouci:
Česká republika - Litva 33:27 (21:12)
Nejvíce branek: Kutlvašrová 6 - Bernatavičiuteová 9. Rozhodčí: Nastaseová, Stancuová (obě Rum.). Diváci: 700.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít