Házenkářky Poruby získaly titul

Házenkářky Poruby jsou novými mistryněmi republiky. Obhájkyně titulu z Veselí nad Moravou porazily ve čtvrtém finále 25:24 po prodloužení a sérii ovládly v poměru 3:1. V mužské basketbalové lize finále teprve začalo.

logo házená

logo házená | Foto: Svaz házené

Čtrnáct let čekaly hráčky z Poruby na český titul. Ten pravidelně získávaly jejich finálové soupeřky, jenže tentokrát stačily čtyři zápasy k rozhodnutí série.

V ní se Poruba dostala do vedení 2:1 na zápasy vítězstvím o deset gólů. Jenže to Veselí nijak nepoznamenalo a v úvodu čtvrtého duelu dokonce vedlo 4:1. Ale Poruba vyrovnala a po šedesáti minutách to bylo nerozhodně 20:20. V prodloužení byla Poruba jasně lepší a získala titul.

Sokol Poruba - Veselí nad Moravou 25:24 po prodl. (24:21, 20:20, 11:12)

Nejvíce branek: Tóthová 5, Hrbková 4/2, Chrenková, Marčíková, Mrozková a Vítková po 3 - Fleková 7/2, Drotárová 6, Rajnohová 5, Chmelařová 3. Rozhodčí: Brunovský, Čajda. Vyloučení: 2:3. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2. Diváci: 650. Konečný stav série: 3:1.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít