Házenkářky prohrály na mistrovství Evropy s Černou Horou o gól, přesto slaví postup

České házenkářky na mistrovství Evropy ve Švédsku prohrály v Malmö ve svém druhém zápase s Černou Horou 27:28. Následná výhra Dánek nad Maďarskem jim přesto v předstihu zajistila postup, protože ve skupině nemohou skončit hůře než třetí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Házenkářky porazili Maďarsko 27:22 | Foto: Alžběta Vejrosotová chf.cz

Černohorky překvapivě nastoupily bez své nejlepší hráčky Raičevičové, která celý zápas jen proseděla na lavičce.

Češky se v začátku první půle hledaly. Soupeřkám se rozstřílela Kličovačová a přidala se k ní i Jaukovičová. Soupeřky utekly o tři branky a trenér Jan Bašný zareagoval změnou obranného systému vysunutím jedné bránící hráčky dopředu.

Po úspěšných zákrocích Satrapové české hráčky skóre otočily a šly do vedení o dvě branky. Střelecky se dařilo Hrbkové, která v první půli nastřílela pět gólů.

Namísto zvýšení náskoku však nedaly sedmičku a pak dovolily Černé Hoře vyrovnat. Po vypršení první půle proměnila poslední devítku přes blok hráček Jaukovičová a Černohorky odcházely do šaten s jednobrankovým vedením (13:12).

Českým házenkářkám stejně jako s Maďarkami utekl začátek druhé půle. Soupeřky šly rychle do tříbrankového vedení, a i když naděje držely Hrbková s Růčkovou, stále se nedařilo náskok smazat. Černohorky se prosazovaly ze všech pozic včetně levé spojky zásluhou Jaukovičové.

Bašný poslal v půlce zápasu stejně jako s Maďarskem mezi tyče Kudláčkovou, která se hned odvděčila několika zákroky. Potom se rozstřílela střídající Jeřábková. Vyrovnat se povedlo až proměněnou sedmičkou Růčkové.

Vlastními chybami však znovu ztrácely o dva góly a v závěru je několikrát vychytala Rajčičová. V posledních dvou minutách hrály Češky dvojnásobnou početní výhodu, jenže vyrovnání se nedočkaly.

Mistrovství Evropy házenkářek ve Švédsku:

ČR - Černá Hora 27:28 (12:13)
Sestava a branky ČR: Satrapová, Kudláčková - Luzumová 3/2, Crhová, Marčíková, Kordovská 1, Jeřábková 3, Ryšánková, Hrbková 6, Weisenbilderová, Růčková 5/3, Salčáková, Knedlíková 4, Malá 4, Adámková, Stellnerová 1.

Nejvíce branek Černé Hory: Jaukovičová 7, Mehmedovičová 7.
Rozhodčí: Kurtagic, Wetterwik (oba Švéd.). Sedmimetrové hody: 7/5 - 3/2. Vyloučení: 3:7. Diváci: 654.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme