Házenkářky prohrály v přípravě na ME s Islandem

České házenkářky podlehly v přípravném utkání před mistrovstvím Evropy Islandu 24:31. O vítězství rozhodlo v Keflavíku posledních deset minut zápasu, kdy Islanďanky dokázaly českému týmu definitivně utéct ve skóre.

Brankář v házené

Brankář v házené | Foto: Jiří Hošek

Úvod zápasu byl přitom velmi vyrovnaný, pak ale přišla slabá chvilka českého týmu, který rázem prohrával o šest branek. Trenér Jan Bašný ale družstvo dokázal znovu zkoncentrovat a v poločase prohrály Češky jen o jedinou branku.

„Hráčky předvedly bojovný, snaživý výkon. Únik soupeřek v první půli na 12:6 nás stál hodně sil, ale dokázali jsme ho zkorigovat. Měli jsme však hodně nevynucených chyb a špatně vyhodnocených situací, kdy hráčky místo střelecké příležitosti zbytečně zvolily přihrávku a naopak,“ uvedl trenér Jan Bašný na svazovém webu.

V dalším průběhu zápasu se družstva přetahovala o vedení, jenomže v poslední desetiminutovce se Islandu střelecky zadařilo a dokázal českému týmu výrazně odskočit ve skóre.

Odveta je na programu dnes ve čtvrt na čtyři odpoledne. Nejbližší kvalifikační zápas na mistrovství Evropy sehraje české družstvo proti Slovinsku v březnu příštího roku.

Přípravný zápas házenkářek v Keflavíku:

Island - ČR 31:24 (15:14)

Sestava a branky Česka: Satrapová, Doláková - Poznarová 5, Chrenková 5, Martínková 4, Keclíková 3, Knedlíková 1, Luzumová 1, Černá 1, Vítková 1, Štěrbová 1, Crhová 1, Simerská 1, Hrbková, Gebre Selassie, Růčková.

Sedmimetrové hody: 5/3 - 4/2. Vyloučení: 2:0.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít