Házenkářky rozdrtily na úvod kvalifikace ME Portugalsko 35:20

Česká házenkářská reprezentace vstoupily do kvalifikace mistrovství Evropy jednoznačným vítězstvím nad Portugalskem 35:20. Svěřenkyně Jana Bašného byly v Mostě ve vedení od samého počátku a o svém vítězství rozhodly už v prvním poločase. Ve druhém kvalifikačním utkání teď čeká český výběr Polsko.

Utkání kvalifikace ME házenkářek: ČR - Portugalsko, 23. řína v Mostě. Zleva hráčka ČR Jana Knedlíková a hráčka Portugalska Claudia Aguiarová. | Zdroj: ČTK

Český výběr šel do utkání v roli jasného favorita, kterou také od prvních minut potvrzoval. Po deseti minutách vedly Češky už 7:1 a donutily portugalského trenéra, aby si vybral time-out.

Ani ten ale hostujícímu celku nepomohl, Češky se dál hnaly do drtivého tlaku a nezastavily je ani změny v sestavě, které v průběhu hry dělal trenér Bašný. Po dvaceti minutách měl domácí tým už dvouciferný náskok.

Druhá polovina utkání nabídla stejný obraz hry jako první, Portugalky se marně bránily českým útokům, zatímco samy skórovaly zřídka. Obrana hostujícího celku se postupem času úplně rozpadla, což dovolilo českému družstvu navýšit náskok až na konečný rozdíl 15 branek.

„Splnili jsme cíl, který jsme si dali. Povedlo se to díky výbornému začátku. Získali jsme náskok a potom relativně v klidu dohrávali zápas do konce, abychom se mohli připravit na nedělní zápas s Polskem,“ řekl trenér Bašný v České televizi.

Z každé skupiny se dostanou na evropský šampionát v roce 2014 první dva týmy.

Kvalifikace mistrovství Evropy házenkářek:

Skupina 3:

ČR - Portugalsko 35:20 (17:8)

Nejlepší střelkyně: Chrenková 6/1, Hrbková 5, Luzumová 5/1 - Valenteová 4. Rozhodčí: Florescuová, Dutaová (obě Rum.).

Sestava ČR: Raníková, Satrapová - Knedlíková, Keclíková, Chrenková, Poznarová, Salčáková, Růčková, Kutlvašrová, Vítková, Hrbková, Martinková, Luzumová, Štěrbová, Crhová, Selucká.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít