Házenkářky se v kvalifikaci ME střetnou se Srbskem, Ukrajinou a Itálií

České házenkářky se v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2016 ve Švédsku utkají se Srbskem, Ukrajinou a Itálií. Rozhodl o tom los v jednom z pěti pořadatelských měst šampionátu Kristianstadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klára Černá házená reprezentace | Foto: Reprezentace ČR

Na závěrečný turnaj postoupí první dva týmy z každé ze sedmi skupin a nejlepší celek z třetích míst.

Tým trenéra Jana Bašného byl před losem, na němž se podílela hráčka místního Kristianstadu a reprezentantka Martina Crhová, nasazen ve druhém ze čtyř výkonnostních košů.

Z nejsilnějšího koše dostal Srbky, které předloni na domácím světovém šampionátu získaly stříbro. Na prosincovém mistrovství Evropy ale skončily až na předposledním 15. místě před Ukrajinou, dalším soupeřem českého celku.

Se Srbkami Češky naposledy hrály na evropském šampionátu v roce 2012 v Bělehradu a prohrály 24:28. Tamtéž narazily i na Ukrajinu, kterou zdolaly 25:22.

„Na první pohled jsme mohli dopadnout mnohem hůř, a to především z prvního koše. Víme, že to nebude nic jednoduchého, ale pokusíme se o vítězství ve skupině. Ale hlavně chceme postoupit,“ uvedl v tiskové zprávě asistent trenéra Jan Bělka.

„Ta skupina se mi líbí hodně. Je přijatelná a naším jediným cílem je postup. Všechny tři týmy už jsme porazily, takže víme, že to jde. Navíc Srbky nyní nejsou úplně top, mají problémy s trenérem a rozpory v družstvu," řekla kapitánka Kristýna Salčáková.

V kvalifikaci se týmy utkají systémem každý s každým doma a venku. Bude se hrát ve třech dvojzápasových cyklech letos v říjnu a příští rok v březnu a v červnu. Šampionát se koná od 4. do 18. prosince 2016.

Los kvalifikačních skupin:
Skupina 1: Norsko, Rumunsko, Bělorusko, Litva.
Skupina 2: Srbsko, ČR, Ukrajina, Itálie.
Skupina 3: Španělsko, Nizozemsko, Rakousko, vítěz první fáze.
Skupina 4: Černá Hora, Chorvatsko, Makedonie, Slovinsko.
Skupina 5: Maďarsko, Polsko, Slovensko, vítěz první fáze.
Skupina 6: Dánsko, Rusko, Turecko, Portugalsko.
Skupina 7: Francie, Německo, Island, Švýcarsko.

ČTK, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme