Házenkářky Slávie jsou krok od českého titulu

Házenkářky Slavie Praha vedou ve finále české části interligy nad Veselím nad Moravou 2:0 na zápasy. Po sobotní výhře 31:19 vyhrály i nedělní klání, tentokrát 29:24. Druhý zápas ale nenabídl házenou, která by svou úrovní odpovídala finále play off.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Házená - ženy

,,Dnes to bylo o štěstí a výdrži. Já měla deset minut před koncem dojem, že na druhou půlku už nedoběhnu," říká nejlepší střelkyně finálové série, slávistka Klára Černá.

Únava na ní byla znát na první pohled a není se jí ani ostatním aktérkám zápasu co divit. První finálový duel se totiž hrál v sobotu od 18:00 a druhý zápas v neděli už od 10:00 dopoledne

Přehrát

00:00 / 00:00

Házenkářky Slávie jsou krok od českého titulu

,,Ani jednomu týmu ten čas nevyhovoval, všechny jsme rozespalé, rozlámané. Asi to bylo vidět i na výkonu," stěžuje si brankářka Lucie Satrapová a co se úrovně týká má pravdu.

,,Proč jsme hrály od deseti? Protože to měla vysílat televize, ale tam to nebylo. Já se k tomu nebudu vyjadřovat, nebyla bych zrovna milá," odpovídá diplomaticky Klára Černá.

Situace nehodná finále

,,Toto není finále, nemohli jsme se připravit ani zregenerovat. Rozdíl mezi zápasy byl 13 hodin, už týden bylo jasné, že to v televizi nebude, a přesto se hrálo tak brzo. Na obou stranách hrozilo zranění a to se také stalo, naše nejlepší hráčka Fleková nedohrála," nebral si naopak servítky kouč hostujícího celku Peter Sabadka.

Navíc přišlo Veselí během zápasu vinou zranění o Romanovou a se sebezapřením dohrávala i Kočí. Otázkou tedy zůstává, proč svazový funkcionáři nedokázali reagovat na zrušení přenosu a neposunuli začátek do večerních hodin, který by byl rozhodně příznivější i pro zdraví hráček.

,,Doma můžeme s takovým výkonem za regulérních podmínek určitě vyhrát, ale je škoda, že finále bude pokračovat pod tímto stínem," dodává zklamaně Sabadka.

Nyní se celá série přesouvá na Moravu, kde boj o český titul v interlize bude pokračovat.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme