Házenkářky Veselí prohrály v předkole LM se Zaječarem

V prvním zápase úvodního předkola Ligy mistrů prohrály házenkářky Brittermu Veselí nad Moravou se srbským Zaječarem 17:31. Rozhodující byl přitom pro zápas druhý poločas, kdy se projevila obrovská síla favorizovaného srbského celku.

České házenkářky (v červeném) na své soupeřky z Černé Hory nestačily

České házenkářky (v červeném) na své soupeřky z Černé Hory nestačily | Zdroj: ČTK

V poločase ještě nebyl rozdíl ve skóre nijak hrozivý, „veselské panenky“ prohrávaly jen o pět branek 9:14.

Hlavní síla Zaječaru se však projevila po změně stran – srbský celek těžil z chyb Veselí a dokázal si rychlými protiútoky vytvořit rozhodující náskok zejména díky pětigólové šňůře v samotném začátku druhé půle utkání.

Český tým si také vypracoval slibné brankové příležitosti, jenomže v bráně srbského družstva stála vynikající Miškovičová, která většinu těchto pokusů zlikvidovala. Zaječar si tak ve slovenských Michalovcích připsal nad Veselím vysokou výhru 31:17.

Ve druhém utkání čeká Veselí nad Moravou už v sobotu turecký celek Üsküdar Belediyesi, v neděli pak čeká úřadující české mistryně duel s domácími Michalovci. Ze skupiny postoupí do dalšího předkola dva celky.

Turnaj 1. předkola házenkářské Ligy mistryň v Michalovcích:

Zaječar - Veselí nad Moravou 31:17 (14:9)

Nejvíce branek: Eričová 7, Vučkovičová, Lazičová a Nisavičová po 4 - Fleková 4, Chmelařová a Súkenniková po 3, Drotárová a Rajnohová po 2. Rozhodčí: Kavešnikov, Plotnikov (oba Rus.). Sedmimetrové hody: 4/4 - 6/3. Vyloučení: 7:4. Diváci: 400.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít