Házenkářům chyběl jeden gól, na MS nejedou

Čeští házenkáři si příští rok na mistrovství světa ve Švédsku nezahrají. V odvetě barážového utkání proti Srbsku sice zvítězili nad svým soupeřem 25:22, ale to jim k postupu na šampionát nestačí. Před týdnem totiž podlehli na půdě soupeře 23:27.

Filip Jícha

Filip Jícha | Zdroj: ČTK

Srbsko je už podruhé v řadě příliš zdatným soupeřem pro český národní tým v boji o mistrovství světa. Už od začátku střetnutí neponechal soupeř nic náhodě, tlačil se do útoku a do poločasu si vypracoval jednogólový náskok.

Jenže soupeři nevyšel vstup do druhého poločasu a Češi otočili z 10:11 na 16:12. Ale zbytečné chyby stály domácí tým náskok, který ani v produktivním závěru zápasu nestihli navýšit.

Česká republika - Srbsko 25:22 (10:11)

Sestava a branky ČR: Štochl, Slabý - Nocar 2, Vítek, Zdráhala, Vraný, Kubeš 2, Jícha 12/1, Filip 3/1, Sobol, Horák 1, Mráz 3, Juříček 1, Sklenák 1.

Nejvíce branek Srbska: Vujin 4, Milosavljevič 4/2, Rnič 4, Markovič 3.

Rozhodčí: Gjeding, Hansen (Dán.). Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 1200. První zápas 23:27, postoupilo Srbsko.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít