Házenkářům se po remíze s Makedonií vzdálil na ME postup ze skupiny

Čeští házenkáři ve svém druhém zápase na mistrovství Evropy remizovali s Makedonií 24:24 a účast v další fázi turnaje se jim vzdálila. Po úvodní porážce s Rakouskem mají v tabulce skupiny A na kontě jeden bod.

Český házenkář Filip Jícha (v bílém)

Český házenkář Filip Jícha (v bílém) | Zdroj: ČTK

Pokud chtějí čeští házenkáři na šampionátu postoupit, musejí ve čtvrtek uspět proti domácím obhájcům titulu Dánům. Za určitých okolností jim může stačit bod, z čtyřčlenné skupiny postupují tři týmy.

"Potřebovali jsme dva body, ty nemáme. Takže žádnou velkou radost mít nemůžeme. Tím bodem jsme se udrželi ve hře o postup, ale znamená to bodovat proti Dánsku. Tím jsme si na sebe ušili ten nejtěžší úkol, co se nám mohlo povést. Ale zápas začíná 0:0, my jsme už dokázali porazit Francii nebo Němce. Vzdávat se nebudeme a necháme tam vše jako proti Makedonii," uvedl brankář Petr Štochl.

Oproti nedělnímu fiasku s Rakouskem ukázal český tým jinou tvář. "Máme dobrý pocit z výkonu a nasazení kluků, ale bohužel výsledek nic neřeší. Chtělo to o jeden gól víc. Převládá zklamání z toho, že cesta ze skupiny už bude velice složitá," uvedl trenér Vladimír Haber.

Makedonci si v úvodu zápasu vypracovali tříbrankové vedení, ovšem poté se rozchytal gólman Štochl a pět minut před pauzou Jícha ze sedmičky poprvé zvýšil na rozdíl dvou gólů.Soupeř dokázal srovnat, ale český kapitán deset vteřin před přestávkou z brejku zařídil českému týmu vedení 11:10.

Byli jsme vyjukaní jako malé dítě, hodnotí zápas s Rakouskem Jícha

Ve druhém poločase čeští házenkáři doplatili na některé sporné verdikty rozhodčích. Po dvojnásobném oslabení a sérii sedmimetrových hodů z ruky neomylného kanonýra Lazarova vedli Makedonci po deseti minutách druhé půle o tři branky.

Češi se znovu zvedli a třemi přesnými zásahy za sebou srovnali na 17:17. Soupeř následně odskočil o dva góly, ale poté nejlepší český střelec Horák nejprve dotáhl manko a pět minut před koncem zápasu poslal české mužstvo do vedení.

Makedonci dokázali odpovědět a v dramatickém závěru měli blíže k vítězství. Češi ale útok díky zákroku brankáře Štochla ubránili a měli deset vteřin na rozhodující trefu. Sekundu před koncem dostal Jícha možnost vstřelit vítězný gól z devítimetrového hodu, branku soupeře ale o pár centimetrů minul.

Mistrovství Evropy v házené mužů v Dánsku:
Skupina A (Herning):
ČR - Makedonie 24:24 (11:10)
Sestava ČR: Štochl, Mrkva - Babák, Bečvář, Horák, Hrstka, Jícha, Jurka, Kasal, Kubeš, Mráz, Sklenák, Sobol, Stehlík, Šindelář, Vančo.
Nejvíce branek: Horák 8, Jícha 6, Jurka 4 - Lazarov 12. Rozhodčí: Stark, Stefan (oba Rum.). Sedmimetrové hody: 4/2 - 8/6. Vyloučení: 4:3.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít