Hendikepovaný cyklista Ježek se rozhodl pokračovat v kariéře

Letní paralympiáda v Londýně jde pomalu do finiše. Svůj poslední závod dnes na okruhu Brands Hatch absolvovali čeští cyklisté, kteří toužili rozšířit medailovou sbírku ze středy. Na stupně vítězů ale nakonec nedosáhli, nejblíže k nim měla Tereza Diepoldová, která byla čtvrtá. Jiří Ježek dojel ve sloučené kategorii C4/C5 sedmý, ale i tak byl spokojený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerstvě stříbrný cyklista Jiří Ježek | Foto: Tereza Jelínková

Jiří Ježek po sedmém místě nespokojený nebyl. „Samozřejmě jsem spokojený, protože ten závod byl strašně náročný. Nejen profilem trati, ale i průběhem, protože se jelo strašně moc aktivně, ale pro mě to bylo náročné hlavně tím, že jsme jeli o jednu medaili spojené kategorie s těmi nejsilnějšími závodníky tady na paralympiádě a s tím mým hendikepem proti nim nemám moc velkou šanci.“

„Na druhou stranu jsem vděčný za to, že ten závod získal na obrovské kvalitě a je to srovnatelný závod jako když jedu Český pohár s domácí elitou profesionální silniční cyklistiky,“ vysvětluje Jiří Ježek.

Přehrát

00:00 / 00:00

S cyklistou Jiřím Ježkem mluvila tereza Jelínková

Český hendikepovaný cyklista nechal na trati úplně všechno a trenér ho za to pochválil. „Někdo, kdo tomu nerozumí, může brát to sedmé místo jako zklamání nebo ústup z medailových pozic, ale pro mě je to vítězství. Já to beru strašně moc pozitivně a byla to skvělá tečka za tím paralympijským děním tady pro mě,“ říká Ježek, který závodil už na své 4. paralympiádě.

„Zažil jsem Sydney, Athény i Peking, každá byla něčím krásná, ale ta londýnská byla nejkrásnější. Hlavně v přístupu lidí. Nejen fanoušci, ale všichni ti organizátoři vzali paralympiádu na stejnou úroveň jako olympiádu,“ těší Jiřího Ježka.

„Čeká mě ještě spousta závodů do konce sezóny a otevřeně můžu říct, že jsem se rozhodl pokračovat, nevím jestli do Ria, ale minimálně dvě, tři sezóny,“ potěšil české fanoušky hendikepovaný cyklista Ježek.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme