Hilgertová může bojovat o medaili, myslí si Lukáš Pollert

Kajakářka Štěpánka Hilgertová dnes vstoupila do olympijské historie. Odpoledne nastoupila do kvalifikačního závodu ve vodním slalomu a na své šesté olympiádě není ve 44 letech bez šance na dobré umístění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Pollert | Foto: Lenka Paličková

Olympijský vítěz z Barcelony, bývalý vodní slalomář Lukáš Pollert, si moc dobře nedokáže představit, že by na olympiádu jel šestkrát. „Je výjimečná, že to dokáže tak dlouho vydržet. Ono se to po deseti, patnácti letech ježdění do Troje omrzí. Je to pak takové stejné,“ mluví o Hilgertové Lukáš Pollert.

„No tak v gymnasticke by asi neuspěla. Ta technika a zkušenost hraje velkou roli a třeba Standovi Ježkovi už je také pětatřicet. Přeji jí, aby vyhrála, ale bude to mít těžké, přece jen se ta rychlost s věkem ztrácí,“ dívá se na výkon své bývalé reprezentační kolegyně z medicínského hlediska Lukáš Pollert.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Pollert hodnotí možnosti Štěpánky Hilgertové

Na druhé straně si ale myslí, že se za posledních dvacet let vrcholový vodní slalom moc nezměnil. „Viděl jsem singlkanoisty a zjistil jsem, že jezdí pořád stejně. Myslím si že Štěpánka může bojovat o medaili, ale to nepovažuji za nic světoborného. Olympiáda je pro mě závod jako každý jiný,“ dodává svým svérázným stylem Lukáš Pollert.

Veronika Sedláčková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme