Hodně jsem tomu obětoval, těší Cinka světový bronz. Věřil si i výš

Ondřej Cink je mistrem světa i Evropy kategorie do 23 let, letos znovu mistrem republiky. Všechny tyto úspěchy ale přebil dnes ziskem bronzové medaile na světovém šampionátu v Andoře v kategorii Elite.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Cink získal v Andoře svůj největší životní úspěch | Foto: Facebookový fanclub Ondřeje Cinka

Ondřeji, závodili jste v nadmořské výšce přes dva kilometry, před dvěma lety jste na tom samém místě vybojoval druhé místo ve Světovém poháru. Znamená to, že vám tyto podmínky sedí?

Vypadá to, že ano. Na tenhle závod jsem měl krásné vzpomínky a MS bylo od poloviny sezony můj cíl. Jsem rád, že jsem to dokázal, protože jsem tomu hodně obětoval. Celá rodina trpěla, protože jsem skoro vůbec nebyl doma. Jsem rád, že jsem to dal.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Ondřejem Cinkem mluvil po jeho životním závodě reportér ČRo Štěpán Pokorný

Kolik vás stál závod sil? V cíli jste vypadal hodně vyčerpaně.

Bylo to hodně těžké. V téhle nadmořské výšce se závodí ještě hůř. Bere to hrozně moc sil a v cíli jsem byl strašně vyčerpaný, protože jsem třetí místo musel ještě bojovat. Bylo to hrozně těžké, ale jsem hrozně šťastný.

Letošní sezona je nejen díky dnešnímu třetímu místu na MS úspěšná. Je to hlavně změnou trenéra? Místo Milana Spěšného vás vede Němec Weiss.

Start sezony nebyl ideální a začal jsem hledat, kde jsou chyby. Vyměnit trenéra nebylo lehké rozhodnutí, protože s Milanem jsem trénoval hrozně dlouho a nebylo jednoduché mu to říct. Ale potřeboval jsem novou motivaci.

Věděl jsem, že se potřebuju posunout dál. Začal jsem s novým trenérem a jsem rád, že jsem si s ním sednul.

Ondřej Cink získal na MS bikerů bronz! Vyhrál Schurter, Kulhavý vzdal

Číst článek

Před vámi skončili dvojnásobný olympijský vítěz Francouz Absalon a hvězdný Švýcar Schurter, vy jste měl na prvního Schurtera ztrátu minutu a 15 sekund, tito dva závodníci jsou tedy ještě nad vaše síly, nebo jste přeci jen mohl udělat něco jinak, abyste se na ně dotáhl?

Strašně dobře jsem se cítil v kopcích, ale dva dny předtím poznamenal trať déšť a sjezdy byly strašně uklouzané. Nemám to moc rád, ale v kopcích jsem se cítil hodně silný. Věřil jsem si, že bych s nimi dokázal jet.

Trošku mě mrzí, že trať nebyla suchá, na sjezdech jsem vždycky ztratil 15 vteřin a to se nasčítalo na minutu a půl.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme