Horolezkyně Boštíková provozuje lezecké školy, zájem je obrovský říká

Špičková česká horolezkyně a účastnice několika himálajských expedic Soňa Boštíková má v poslední době jiné starosti a radosti než nějaké šplhání po strmých svazích velehor. Stará se totiž o svoje dvě ratolesti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

horolezecká stěna | Foto: Eva Kličková

Říká se ale, že stará láska nerezaví, a pro toho, kdo ochutnal kouzlo i nástrahy tohoto sportu, to asi platí dvojnásob. Se Soňou Boštíkovou si povídal reportér Aleš Procházka.

Vy jste se na dobu neurčitou rozloučila s himálajskými osmitisícovkami, ale na lezení se nedá tak úplně zapomenout, a tak se věnujete lezecké stěně, na které se během týdne vystřídá pár desítek dětí. Kolik vlastně?

Přehrát

00:00 / 00:00

Soňa Boštíková vyměnila velehory za lezecké stěny

Do dětských kroužků se nám v letošním roce přihlásilo 150 dětí týdně, takže jsem taková malá továrna. Máme třicet instruktorů, kteří se o děti starají.

Máte představu, kolik lezeckých stěn je v České republice, potažmo Praze k mání?

Když jsem pracovala na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze, tak jsme tyhle věci evidovali. Studenti dělali různé analýzy v rámci diplomových prací. Teď se přiznám, že už přehled nemám. V Praze je minimálně pět šest velkých stěn a pak spousta malinkých i na školách a to je dobře.

Stýská se vám po horách?

Naštěstí ne, protože na vycházky na hory se zatím dostanu každý týden. To je taková náplast na bolístku. Velké hory mám před sebou v dálce, jako cíl, kterého jsem se ještě nevzdala.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme