Horskou časovku na Tour ovládl Froome, skvělý Kreuziger se posunul na 3. místo

Fantastického výsledku dosáhl v 17. etapě Tour de France Roman Kreuziger, který v horské časovce z Embrunu do Chorges obsadil 4. místo a v průběžném pořadí se posunul na 3. příčku. 32 kilometrů dlouhou trať zvládl nejrychleji projet prozatímní suverén Chris Froome.

Britský jezdec Chris Froome zvítězil v 17. etapě Tour de France

Britský jezdec Chris Froome zvítězil v 17. etapě Tour de France | Zdroj: Reuters

Lídr celého závodu se vydal na trať jako poslední a hned od prvního mezičasu bylo jasné, že snížit na něj ztrátu nebude pro jeho soupeře vůbec lehké. Rodák z keňského Nairobi na dálku dlouho sváděl vyrovnaný boj s Albertem Contadorem, Joaquínem Rodríguezem ale také třeba s Romanem Kreuzigerem. Rozhodl až závěrečný sjezd, v němž byl Froome rychlejší než jeho hlavní konkurenti.

Britský závodník se díky vítězství znovu přiblížil celkovému triumfu na slavném závodě. Dnes druhého Alberta Contadora porazil o necelých 9 sekund a zvýšil své vedení na 4 minuty a 34 vteřin právě na španělského závodníka, který se také díky nepovedenému výkonu Nizozemce Mollemy posunul na celkovou 2. příčku.

00:00 / 00:00

Reportér Tomáš Kohout sledoval průběh 17. etapy Tour de France

Jen 17 sekund za ním je v průběžném hodnocení Roman Kreuziger. Sedmadvacetiletý cyklista svým 4. místem vyrovnal své výsledkové maximum z Tour, na třetího Joaquína Rodrígueze dnes ztratil jezdec stáje Saxo Tinkoff 12 vteřin.

Český závodník dlouho atakoval dokonce pódiová umístění, ve sjezdu před cílem však zpomalil a skončil těsně pod stupni vítězů. Před závěrečnými čtyřmi etapami má ale Kreuziger velkou šanci na výborný výsledek v konečné klasifikaci, zatím čtvrtý Bauke Mollema na něj ztrácí více než minutu a půl.

Cyklistický etapový závod Tour de France - 17. etapa: Embrun - Chorges (časovka jednotlivců 32 km):

1. Froome (Brit./Team Sky) 51:33, 2. Contador (Šp./Saxo-Tinkoff) -9, 3. Rodríguez (Šp./Kaťuša) -10, 4. Kreuziger (ČR/Saxo-Tinkoff) -23, 5. Valverde (Šp./Movistar) -30, 6. Quintana (Kol./Movistar) -1:11, 7. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick-Step) -1:33, 8. Fuglsang (Dán./Astana) -1:34, 9. Talansky (USA/Garmin) -1:41, 10. Van Garderen (USA/BMC Racing) -1:51.

Průběžné pořadí:

1. Froome 66:07:09, 2. Contador -4:34, 3. Kreuziger -4:51, 4. Mollema (Niz./Belkin) -6:23, 5. Quintana -6:58, 6. Rodríguez -7:21, 7. Ten Dam (Niz./Belkin) -8:23, 8. Fuglsang -8:56, 9. Kwiatkowski -11:10, 10. Martin (Ir./Garmin) -12:50.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít