Hráčkám bych chtěl složit kompliment, říká po postupu z nejtěžší skupiny ME trenér Parisi

Je přísný, nekompromisní, někdy budí až strach, ale dokázal s českými volejbalistkami postoupit z nejtěžší skupiny mistrovství Evropy. Jmenuje se Carlo Parisi. Jako trenér slaví na šampionátu možná až nečekaný úspěch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér českých volejbalistek Ital Carlo Parisi | Zdroj: ČTK

"Svému týmu musím vyjádřit jen komplimenty. Byl všemi podceňovaný, všichni říkali, že je jasné, že skončíme čtvrtí, a my jsme to v sobě možná měli trošku taky. A nakonec po dvou pěkných vítězstvích postupujeme," říká Carlo Parisi, který má k dispozici hodně mladý tým.

Musí tak jako velezkušený trenér v uvozovkách trpět nevynucené chyby méně zkušených hráček. Ty ale například v utkání s Bulharkami napravily obrovskou bojovností .

Přehrát

00:00 / 00:00

České volejbalistky zvládly postoupit z nejtěžší skupiny ME

"Teď už opravdu není čas se na tyto chyby na trénincích soustředit. Jedná se spíš o technickou nevyzrálost," vysvětluje Parisi a pokračuje.

"My se hlavně zaměřujeme na to dobře poskládat obranu na síti s obranou v poli, kde se občas stává, že hráčka stojí dobře, ale špatně míč vybere. Pozor! Tuto kritiku nesměřuji na nikoho konkrétního, ještě jednou bych chtěl hráčkám složit kompliment."

A komplimenty si české volejbalistky za výkony v základní skupině evropského šampionátu zaslouží, protože i v nepříznivých situacích, a že jich bylo, dokázaly, jak se říká, zvednout hlavu a dotáhnout zápas až k vítězství .

"Chtěli jsme to více než ony. Bulharky byly skleslé, a dokonce se hádaly i s trenérem. Probíhalo tam napětí, mezi námi ale ne. Chtěli jsme postoupit a to jsme ukázaly," dodává libero českého týmu Julie Jášová.

Tým v pondělí dopoledne odcestuje ze Schwerinu do švýcarského Curychu, kde si zahraje o čtvrtfinále.

Štěpán Pokorný, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme