Hradec Králové ožije Londýnem

Olympijská kampaň "Žijeme Londýnem" zavítá do Hradce Králové. Po zastávkách londýnského doubledeckeru, který Královéhradeckým krajem projel již na začátku června, se do centra dění dostává i krajské město. V jeho centru na Baťkově náměstí bude možnost se setkat s významnými českými sportovci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žijeme Londýnem | Foto: ČOV

Hlavní akcí bude v Hradci Králové od šestnácti hodin putovní výstava velkoformátových fotografií připomínajících slavné okamžiky české sportovní historie.

„Je to dvacet osm vybraných fotografií, které jsou velkoformátové, podsvícené a zachycují nejslavnější okamžiky naší sportovní historie,“ říká předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Žijeme Londýnem zavítá do Hradce Králové

Součástí slavnostního odpoledne bude také taneční módní přehlídka sportovního oblečení, různé soutěže, kvízy s olympijskou tématikou, expozice sportovních artefaktů nebo autogramiáda sportovních osobností.

„Té se zúčastní Kateřina Neumannová s Olgou Charvátovou-Křížovou, takže vynikající české lyžařky. Poté se bude také soutěžit ve znalostech z olympismu a olympijské historie. Pro vítěze jsou připraveny skvělé ceny.“

Na dnešní dopoledne je zároveň připraven vzdělávací program pro žáky základních škol z regionu. Od 9 do 10 hodin v Kongresovém centru Aldis se budou moci žáci 6. a 7. tříd osobně potkat právě s olympijskou vítězkou v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou a sjezdařskou legendou Olgou Křížovou.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme