Hradecké basketbalistky slaví po dlouhých dvaceti letech ligovou medaili

Neskutečně dramatická a vyrovnaná bitva o třetí příčku v nejvyšší soutěži basketbalistek skončila. Bronzové medaile si nakonec na krk pověsily hráčky Sokola Hradec Králové, které v klíčovém zápase porazily Karu Trutnov 88:83.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalový míč. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Klára Pochobradská položila na zem prázdnou láhev šampaňského. Stále se slaví. „Máme bronz a je to něco neuvěřitelného, dokud jsem neměla tu placku na krku, tak jsem tomu nemohla uvěřit. Je to fantastické. Je to skvělý pocit a jsem ráda, že se nám to podařilo. Chtěla bych poděkovat všem fanouškům, kteří nám fandili a podporovali nás,“ raduje se.

Na palubovce se slaví o sto šest. Trenérka Romana Ptáčková tomu přihlíží trochu z povzdálí. „Jsem trochu introvert. Ale samozřejmě vevnitř to prožívám strašně moc. Emoce byly během zápasu, teď je to jen dozvuk toho vítězství. Jsme strašně moc šťastné,“ svěřuje se Ptáčková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Utkání v beznadějně vyprodané hale sledoval i redaktor Václav Plecháček

Utkání bylo dramatické. Oba celky začaly zase, stejně jako ve čtvrtém zápase, opravdu skvěle. „Nakonec jsme dali 12 úspěšných trojkových pokusů. A celý rok říkám holkám, že se nám to podařilo na VŠE Praha, na Valosunu, ale doma ještě ne. A ono se to dneska stalo, vlastně ve chvíli, kdy máme být lehce nervózní z toho, že jde o všechno,“ doplňuje trenérka.

Basketbalistky podle ní byly v naprosté pohodě. „A dneska předvedly, nejen naše holky, ale i Trutnov, hrozně pěkný útočný basketbal,“ říká Ptáčková. Před začátkem play-off si samy hráčky vyžádaly jakéhosi motivátora, protože měly strach, že pro ně budou vyřazovací boje psychicky náročné.

„Měla jsem s nimi řeč, protože se mi moc nelíbilo, že před play-off o sobě začaly najednou pochybovat. Celý rok hrály přitom výborně, byly jsme po základní části jasně třetí, tak není přeci důvod si před play-off myslet, že teď nastanou problémy. Tak jsme si to vyříkaly a myslím, že to pak bylo v pořádku,“ dodává trenérka.

Získat Darinu Mišurovou na rozhovor není jednoduché. „Je to skvělé. Asi jsme si to zasloužily, protože jsme byly celou sezónu na třetím místě,“ říká Mišurová. „Dneska to dobře padalo, pokusy byly asi 22/12 a po nedaném koši jsme doskočily a měly jsme znovu dalších 24 vteřin. To také bylo docela rozhodující. A paní trenérka vždycky chce, abychom pálily. Tak jsme to dneska pálily a naštěstí to padalo,“ uzavírá Mišurová.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme