Hradilek boj o Rio nevzdává. Oslovil slovinského kolegu a zkouší novou loď

Je potřeba udělat změnu. Vodní slalomář Vavřinec Hradilek si to říkal už delší dobu a po neúspěšném mistrovství světa se definitivně rozhodl. S přípravou mu bude kromě trenéra Miloslava Říhy pomáhat také Slovinec Dejan Kralj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vavřinec Hradilek po nevydařeném světovém šampionátu nesmutní | Zdroj: ČTK

Od nové spolupráce si Hradilek slibuje především nový impulz. „Chci získat další pohled na věc. Dejan je kamarád. Když jsem začínal závodit na světové scéně, na jeho jízdy jsem se vždycky díval,“ vysvětloval.

S desátým mužem olympijských her v Sydney a několikanásobným medailistou z týmových soutěží na světových a evropských šampionátech už má Vavřinec Hradilek dobré zkušenosti. Pomáhal mu totiž před dvěma lety před Světovým pohárem ve španělském Seu, kde pak český kajakář vyhrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vavřinec Hradilek si od spolupráce se slovinským trenérem slibuje především nový impulz

Teď by měl mít Kralje k ruce hlavně při soustředění v Austrálii a na Novém Zélandu, kam s ním nepojede trenér Miloslav Říha. Že by s koučem zvaným Pytlák, který mu v devíti letech jako první dal pádlo do ruky, úplně ukončil spolupráci, to si ale Vavřinec Hradilek neumí představit.

„Je člověkem, komu nejvíc věřím. Mám úplně husí kůži z představy říct mu: Nepovedlo se nám mistrovství světa, tak čau!“

Změny se ale netýkají jen trenérského týmu předloňského mistra světa. Zvažuje, že na soustředění k protinožcům vezme i fyzioterapeuta, a také právě testuje novou loď.

„Když mi loď přivezli, tak se mi do ní moc nechtělo. Včera jsem si ji ale zkusil a rychlost jsem cítil výraznou. U mě jde o změnu. Byl jsem totiž přesvědčený, že loď měnit nebudu. Teď o tom uvažuju,“ připouští Hradilek.

Motiv všech těchto změn je jasný. Stříbrný olympijský medailista z Londýna chce svůj cenný kov na dalších hrách v Riu obhajovat. Semifinálovým vyřazením na světovém šampionátu se mu sice účast vzdálila, boj s úřadujícím mistrem světa Jiřím Prskavcem ale nevzdává a bere ho jako výzvu.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme