Hradilek o deblkanoi: Pro letošek to stačilo a pro další léta taky

Čeští deblkanoisté poprvé v historii nepřijedou z olympijských her s medailí. V semifinále skončili jak specialisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, tak také improvizovaná dvojice kanoisty Stanislava Ježka a včera stříbrného kajakáře Vavřince Hradilka. S Ježkem a Hradilkem mluvil po vyřazení Tomáš Kohout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vavřinec Hradilek a Stanislav Ježek při závodě deblkanoí | Zdroj: Reuters

Stanislave a Vavřinče, gratuluji ke sjetí semifinále. Stanislave, jaké to bylo, když jste vezl na háčku stříbrného medailistu?

SJ: Já jsem mu říkal, že si měl tu medaili vzít s sebou, že bychom tím rozhodili soupeře možná ještě malinko víc. Ale ono vozit něco na krku na vodě není moc bezpečný. Vávra by určitě nerad tu medaili tady pak po závodě lovil někde na dně, tak jsme od toho upustili. Byl to fantastický pocit. Já jsem si připadal, že jsme takoví vítězové na startu, protože kdo může říct, že má před sebou medailistu z právě probíhajících her.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Stanislavem Ježkem a Vavřincem Hradilkem natočil rozhovor reportér ČRo Tomáš Kohout

VH: Já ještě k té medaili, včera mě překvapila, jak byla strašně těžká. Já si myslím, že s tím, jak jsme k tomu přistupovali, tak ještě nějaké závaží do lodě bychom si nemohli dovolit.

Táhla by ke dnu?

VH: Tak to ne, ale byl to zážitek.

Stanislave, nezpychnul háček od kvalifikačních jízd, právě díky medaili?

SJ: Já doufám, že ne. Ráno jsem ho neviděl před zrcadlem, že by se prohlížel s medailí na krku. Já si myslím, že je to pořád Vávra, jak ho známe.

Jak těžké pro vás bylo sednout hned druhý den po stříbrném úspěchu do lodě, Vavřinče? Navíc v úplně jiné disciplíně.

VH: Nebylo to zas tak těžký. Ale bylo to náročný s tím, že jsem toho moc nenaspal. Program včera večer byl naprosto neuvěřitelný. Přivítání v Českém domě mě absolutně dostalo. Ale je to voda jako voda, loď jako loď. Se Standou se mi jelo perfektně. Bylo to super.

Když takhle chválí parťák na háčku, nedáte to dohromady, pár dalších tréninků a mohlo by to být dál lepší a lepší.

SJ: Naštěstí to není vidět, já se tady chválou červenám. Bylo by to sice pěkný, ale možná by to postrádalo tu raritu, že jsme se sešli takhle na jeden olympijský závod a pak by to byla víc dřina. Já si myslím, že každý z nás si radši užívá naši vlastní loď, na kterou jsme zvyklí, a Vávra je takový, nechci říct individualista ve špatným slova smyslu, ale rád si dělá věci po svém. Já mám taky rád určitou volnost a svobodu v tom, kdy přijít na trénink, a ne se s někým neustále domlouvat, jestli se tam sejdeme. Já si nemyslím, že bychom spolu pokračovali na deblkanoi.

VH: Já si myslím, že to pro letošek taky určitě stačilo a pro další léta taky. Možná nějaký ten závod v Riu.

XXX. letní olympijské hry v Londýně:

Kanoistika - vodní slalom:

Muži:
C2: 1. Baillie, Stott 106,41 (0 trest. sekund), 2. Florence, Hounslow (všichni Brit.) -0,36 (0), 3. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) -1,87 (2), 4. Klauss, Peche (Fr.) -2,76 (2), 5. Pochwala, Szczepanski (Pol.) -4,10 (2), 6. Ming-chaj Chu, Ťün-žung Šu (Čína) -6,44 (2), ...v semifinále 7. Volf, Štěpánek, 9. Hradilek, Ježek (všichni ČR).

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme