Hradilek vede v kulečníku o osm dolarů, týden před MS má dobrou náladu

Mistrovství světa ve Spojených státech, to byla pro vodní slalomáře velká neznámá. Šampionát tam nepořádali celé čtvrtstoletí. Teď do jeho zahájení v areálu u jezera Deep Creek ve státě Maryland zbývá přesně týden a čeští reprezentanti žádné obavy nemají. Naopak se jim v novém prostředí velmi líbí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vavřinec Hradilek | Zdroj: ČTK

„Trať je na vršku horského střediska, takže trénujeme u výstupů z lanovek, což je dost netypické. A trať je asi v tisíci metrech, takže máme krásný rozhled po okolí,“ pochvaluje si Vít Přindiš, stejně jako jeho konkurent mezi kajakáři Vavřinec Hradilek.

„Je to takové přírodní prostředí, což jsme dlouho nezažili, protože tratě jsou obvykle na umělých kanálech. Ježdění na něm je těžší, než se zdá na první pohled, ale myslím, že to bude docela náročná trať hodná mistrovství světa,“ dodává Hradilek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor mezi dvěma kajakáři zpracoval Jan Suchan

Jediné, co české kajakáře rmoutí, je omezená možnost tréninku. Každý stát má nárok na pouhou hodinu denně.

„Toho tréninku není moc, už tu jsem týden a dneska jsem jel teprve sedmý trénink, což je nezvyklé,“ počítá Hradilek. „S vodou se nešetří, protože se přečerpává, ale lidí je hodně, takže máme omezený trénink,“ říká Přindiš.

Obhájce titulu mistra světa Vavřinec Hradilek a druhý muž evropského šampionátu i celkového hodnocení Světového poháru Vít Přindiš tak mají poměrně dost času na různé další aktivity.

„Byli jsme střílet holuby, ty hliněné. Mluvili jsme o tom, že bychom si půjčili motorovou loď a jeli se projet po jezeře. Jinak tu máme kulečník a ten docela mastíme,“ směje se Hradilek.

„Takže jak bys zhodnotil náladu týden před mistrovstvím?“ ptá se Přindiš.

„No, zatím vyhrávám v kulečníku asi osm dolarů, takže to je na pohodu,“ smějí se společně týden před mistrovstvím světa vodní slalomáři Vavřinec Hradilek s Vítem Přindišem, který celý rozhovor pro Český rozhlas ve Spojených státech nahrával. Děkujeme!

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme