Hrály za sebe, neměly společný cíl, zkritizovala volejbalistky asistentka trenéra

Marcela Ritschelová musela coby asistentka trenéra v osmifinále evropského šampionátu přihlížet tomu, jak český tým vlažně a bez zapálení „bojuje" o nejlepší osmičku turnaje. Nepovedlo se, a proto si bývalá opora národního týmu nebrala po utkání s Belgií servítky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky na MS v Japonsku | Foto: Český volejbalový svaz

„Každá hraje za sebe, nemají společný cíl a pak je to vidět. Natrénováno mají, ale když přijde chvilka, kdy by se do hry mělo dát něco víc, začne každá hrát za sebe a čeká, že to vyřeší ta druhá. Takhle se volejbal na vysoké úrovni hrát nedá,“ nebrala si servítky asistentka trenéra národního týmu Marcela Ritschelová.

První set skončil 12:25, ve druhém Češky dokázaly favoritky trápit a těsně vyhrály, jenže pak přišla nevídaná krize a čtvrtá sada byla dokonce jen s 9 body české reprezentace. Volejbalistky neprojevovaly emoce, jako by si ani neuvědomovaly, že hrají na turnaji pro nejlepší evropské týmy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marcela Ritschelová si při hodnocení osmifinálového vystoupení českých volejbalistek nebrala servítky

Pětiměsíční práce volejbalistek a realizačního týmu v přípravě a Světové lize přišla nazmar. Psychika udělala své a stejně jako před dvěma lety odjede český tým se špatnou náladou po výkonu, kterým se rozhodně nebude chlubit.

Asistentka trenéra má ale ve zvyku hledat chyby nejdřív u sebe, což také po zápase s Belgií a konci reprezentačního cyklu udělala. „Jsem ze staré školy, tak nejdřív hledám chybu v nás. Na druhou stranu na hřiště jdou ony.“

„Ani ony ani my si nezaslouží takové výkony po pěti měsících práce,“ dodává vicemistryně Evropy, dlouholetá opora národního týmu a teď asistentka trenéra Carla Parisiho Marcela Ristchelová.

 

České reprezentantky prohrávají s Belgií a loučí se s evropským šampionátem.ČR - Belgie 1:3 (-12, 23, -21, -9)

Posted by Český volejbalový svaz on 30. září 2015

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme