Hry v Londýně Brity lákají aneb Olympijský gambling po anglicku

Příští rok bude mít český fanoušek letní olympijské hry na dosah ruky. Vstupenky, které zajistil Český olympijský výbor, jsou stále ke koupi. Zato Britové, aby viděli sportovní svátek ve vlastní zemi, se museli zúčastnit národní loterie. Udělaly to skoro dva milióny z nich, ale více než polovina z nich neuspěla. A tak se teď Britové dělí na tři základní skupiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Londýnský Olympijský stadion s obrovskou jedničkou na trávníku, která symbolizuje rok do zahájení Her | Foto: Reuters

„Žádala jsem o lístky na atletiku, plavání, cyklistiku, veslování a další sporty. Ale nevylosovali mě a nemám nic. Ale doufám, že se dostanu ke vstupenkám, které zbyly. A v září spustí ještě loterii o lístky na paralympijské závody, ty mě taky hodně zajímají. Navíc mi kolem domu vede olympijská trať, kde se pojede silniční cyklistika, takže něco z Her určitě uvidím. A zadarmo."

Utěšuje se Kate, která patří mezi milión Britů, co chtějí vidět olympijská klání, ale v národní loterii měli smůlu. Ke skupině těch, kteří se radují napůl, se řadí postarší manželé z Bristolu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kolik byste dali za lístky na olympijské hry v Londýně Víc než půl miliónu korun to asi nebude. Ale v Británii se našla rodina, která takovou investici riskovala

„Zkusili jsme pět sportů a máme lístky na házenou. Ne že by to byl náš oblíbený sport, ale čekali jsme, že o ní nebude takový zájem, a jsme rádi, že máme aspoň něco. Hodně lidí zůstalo bez vstupenek,“ říká Peter a poznamenává, že v doprodeji budou ještě k sehnání lístky mimo jiné i na fotbal, což je v zemi jeho původu paradoxní.

Jenže Britové chtějí zažít hlavně atmosféru olympijského Londýna, kdežto fotbal se bude hrát po celé zemi. Třetí a nejšťastnější skupinou britských žadatelů jsou ti, kteří se dostali přesně k těm vstupenkám, po nichž toužili. Jako třeba Jeff, který je zaníceným fanouškem cross-country závodů horských kol.

„Žádali jsme s rodinou i o další lístky, ale vyšly nám zrovna ty na mou vysněnou disciplínu, a to na mužský i ženský závod, na oba dny,“ raduje se Jeff, který se modlil, aby v olympijské loterii neuspěl stoprocentně. Ten pocit zažívali ostatně mnozí Britové, protože žádali pro jistotu někdy až o nesmyslné množství lístků, aby tak zvýšili své šance na úspěch.

BBC dokonce vypátrala čtyřčlennou rodinu, která žádala o 240 vstupenek v celkové hodnotě 22 tisíc liber. Jestli to zruinovalo rodinný rozpočet, zatím není známo.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme