Hry v Riu budou plné vášně a života, slibuje šéf MOV Bach

Jediná otázka, která se teď vznáší ve spojení s dopingovým systémem v Rusku a blížícími se olympijskými hrami v Riu, je ta, kolik Rusů a kteří přesně budou moci na jihu Ameriky bojovat o medaile. Jasno v tomto směru nemá pouhé čtyři dny před slavnostním zahájením ani Mezinárodní olympijský výbor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach v Riu | Zdroj: Reuters

„Policejní a armádní složky v Riu mají naši maximální důvěru, zprovoznili jsme konečně o víkendu olympijskou trasu metra, v zátoce Guanabara se dělají čtyři testy na kvalitu vody denně, je před námi pár výzev na poslední chvíli,“ přiznává šéf MOV.

Thomas Bach je v dějišti olympijských her, jak to tak většinou u předsedy MOV bývá, spokojený s přípravou, a to i přesto, že bezpečnostní situace rozhodně není nijak růžová a metro olympijské linky 4 spíše nejezdí, než aby tomu bylo naopak.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bezpečnostní složky v Riu mají naší důvěru, prohlásil šéf MOV Thomas Bach na tiskové konferenci před zahájením her

Onou výzvou na poslední chvíli, jak Bach říká, ale bude hlavně to, jak se jeho speciální komise popasuje s dopingovým systémem v Rusku a kolik sportovců nakonec vůbec připustí na start.

„Naším cílem je nyní zjistit, jak řízený doping v Rusku zasáhl konkrétně každého jednotlivce. Potřebujeme čas, naše komise pracuje, co může, stejně jako mnoho nezávislých expertů.“

Jinak řečeno, olympijské hry startují pod rovníkem už v pátek a o medailových favoritech některých disciplín, případně českých soupeřích z ruského tábora, stále ale není jasno. Vyhlídky jsou v tomto směru navíc hodně nejasné.

„Olympijské hry v Brazílii budou plné vášně a plné života,“ říká bývalý šermířský olympijský vítěz a nyní předseda Mezinárodního olympijského výboru a o jeho slovech opravdu nikdo nepochybuje.

Vášně totiž účast i neúčast některých ruských sportovců na letošních Hrách budí už nyní a budit dost pravděpodobně bude i po slavnostním zakončení 21. srpna.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme