I lidé z Radiožurnálu jsou aktivními sportovci

Na Radiožurnálu vás celý rok a každý rok informujeme mimo jiné i o všech možných sportech, někdy i o takových, o kterých jste do té doby ani neslyšeli. Prostřednictvím našeho vysílání se můžete ocitnout na mistrovství Evropy, světa, na olympiádě, světových pohárech, předních evropských ligách, zkrátka na místech, kde to sportem žije.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak to na ně zahrajeme? | Foto: Petra Škarková

Nenechte se ale mýlit - Radiožurnál o sportu pouze nemluví, on sám je prostřednictvím těch, kteří tu pracují, velmi aktivním sportovcem.

Fotbalový Sue Ryder Cup, Jizerská padesátka, Pražský půlmataron, Amatérská volejbalová liga nebo Byrokrat Cup, tam všude a mnohde jinde byste zástupce Radiožurnálu našli. A věřte, že je při naší, tedy novinářské práci pořádná fuška, držet se soupeři krok, když ani není pořádně čas si zatrénovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tereza Jelínková zpovídala kolegy z Radiožurnálu

„Netrénuju nijak pravidelně, v podstatě je to tak, že se hecnu a nějak to dopadne, Sám jsem si říkal, jestli není trochu ostuda, že běhám za Radiožurnál a končím v poli poražených, no ale pak jsem si řekl, že je to hlavně zápas s vlastními možnostmi,“ líčí s úsměvem Jan Prokeš ze zahraniční redakce, účastník tradičního Pražského půlmaratonu a Jizerské padesátky.

„A taky pro mě bylo důležité porazit kolegu Procházku na běžkách a kolegu Zykmunda v běžeckém půlmaratonu,“ pokračuje Jan Prokeš.

Na Jizerské padesátce se mimochodem jezdí den před hlavním programem štafeta firem, ve které vloni vybojoval Radiožurnál 15. místo a doslova legendární se stala historka o tom, jak porazil dokonce i norskou ambasádu, za kterou běžel několikanásobný olympijský vítěz Thomas Alsgaard.

Úspěchy ale posbíralo i naše volejbalové družstvo, které se dokázalo v Byrokrat Cupu organizovaném Sašou Mrázem několikrát dostat tzv. na bednu.

„Během toho sportu, a konkrétně toho našeho volejbalového klání, zjistíte třeba, že oba mladí Pokorní zdědili po svém tatínkovi nejen talent pro sport, ale také zcela nenapodobitelný humor," vyzdvihuje ale moderátorka Hanka Shánělová to, že sport není jen o vítězstvích nebo medailích.

Ale když už jsme u nich - víte třeba, že sportovní reportér Jan Kaliba je mistrem Evropy ve fotbale? No opravdu. I když on sám bere tento titul spíš jako recesi a mnohem víc si váží úspěchu na Sue Ryder Cupu, charitativním podzimním poháru.

Fotbalový úspěch

„Při naší první účasti, kdy jsme byli naprosto nesehraní a v podstatě jsme se někteří ani neznali a neuměli jsme se na hřišti oslovovat jménem, jsme ze čtyřiadvaceti týmů, kde byly banky, Česká televize a různé další instituce, skončili třetí, takže bedna," dává třeba fotbalovým trenérům zajímavý návod Jan Kaliba.

Zkrátka, provozovat sport dobře a se skvělými výsledky nemusí jen vrcholoví sportovci, ale klidně i ti, kteří o nich mluví a zpravidla stojí na druhé straně mikrofonu. A pro mě osobně bylo velmi zajímavé dívat se na to, jak se jindy redaktor, moderátorka a reportér mění ze zpovídajících na zpovídané.

Ono totiž někdy odpovědět během pár vteřin na otázku není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát.

Tereza Jelínková, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme