Imrich Bugár tančil před lety v diskařském kruhu, dnes trénuje na parketu

Podzim bývá už skoro 200 let obdobím základních tanečních kurzů. Ne všichni se jich ale zamlada účastnili a na parketu se začínají vlnit až v pozdějším věku. Příkladem je také bývalý diskař Imrich Bugár, který teď bojuje v soutěži StarDance. Je to podle něj pořádná dřina, ale k možná poslednímu kolu a sambě se ještě nechal svést.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Imrich Bugár s taneční partnerkou Jitkou Šorfovou | Zdroj: ČTK

Jitka Šofrová si při nácviku samby odtáhla Imricha Bugára na parket a dala mu zabrat. Udýchaní byli by minutě a půl oba, ale tréninku zdaleka nebyl konec. „Ještě salsa, v sobotu jsou dva tance,“ podotýká bývalý diskař.

Imrich Bugár by ale přece jen preferoval jiné tance. Oblíbených valčíků ani polky se ale nedočká. „Ludvík Daněk říkal – to musíš umět polku, to pak máš dobré kotníky a to je na disk důležité. A když budu mít dobré kotníky, tak mi prý půjde i quick step,“ vysvětluje Imrich Bugár.

Přehrát

00:00 / 00:00

S tančícím bývalým diskařem Bugárem natáčel Tomáš Kohout

A zrovna při nácviku quick stepu bývalý diskař, který ve svých 58 letech začal po dlouhé době zase zatěžovat tělo pořádným náporem, jenom tiše heknul. Návštěvu u lékaře už měl naplánovanou, ale nejen ten ho drží v soutěži. Pomáhá mu i nadšení dospívající dcery.

„Ona je tam se mnou celý den, pomáhá mi, je to ve StarDance moje opatrovatelka a pečovatelka.“ Na parketu pak velkého muže drží i povzbuzení drobné tanečnice a mimo něj podpora olympijské vítězky Dany Zátopkové. „Chodí pomalu, ale když mě uviděla, tak skoro utíkala, že to je dobré, a že mi drží palce. V sobotu prý bude v lázních, otevře si lahev červeného vína a bude mi držet palce,“ těší se tanečník Imrich Bugár.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme